Ekim puantaj hesaplaması hak.

esanss77

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar merhaba,

Ekim ayında 5 hafta olduğu için puantaj hesaplası yapılırken 25+5 mi yoksa 26+4 mü olarak hesaplatma yapılması gerekir.Pazar günü çalışma var işyerinde

Ynt: Ekim puantaj hesaplaması hak.

NİSANLI ' Alıntı:
Benim program 25+5 yapıyor.

bizde komutu biz veriyoruz dolayısıyla karar veremedim iş kanunda da bu kadar açıklayıcı birşey bulamadım o yüzden öğrenmek istedim.

24+5+1 Alo maiye programı bu şekilde yapıyor 24 çalışma günü 5 hafta tatili 1 resmi bayram.

Aslında kişi hangi günlerde tatilse o günler hafta tatili oalrak gösterilmeli. Ekim 2011 için eğer pazarları tatilse kişi (resmi tatili es geçiyorum) 25+5 girilmeli ancak cuma günü hafta tatili kullandı ise 26+4 girilmeli diye biliyorum.

23,5 + 5 + 1,5 olması gerekmez mi ..? Ben öyle yapıyorum.

ben de 23,5çalışma günü 5 hafta sonu 1,5 da genel tatil günü olarak yapıyorum puantajı

çalışma bakanlığı denetimlerinde puantajı 1,5 gün yapmadığımız için uyarı almış ve düzeltmiştik resmi olarak 1,5 gün tatil ama genel bir uygulama var tabi..

evet doğrusu 23.5 Çalışma Günü, 1.5 Genel Tatil, 5 hatfa tatili =30
Olması gereken bu,
Genel tatili 1 gün gösterir isek? Müfettiş denk gelirse O yarım günde çalıştırmışsınız mesaisini neden ödememişsiniz der. Genelde pratiğine kaçıp küsüratlarla uğraşmama yoluna gidiyoruz, ama doğrusu yukarıda verdiğim gibi..
Lakin Diyelimki müfettiş denk geldi, Bordroda da 1 gün resmi tatil göstermişsiniz, Doğru olarak resmi İmza kartı kullanıyorsak çalışanın imza kartlarından ikna edebiliriz. Ya da kartlı geçiş sistemlerinden birini kullanıyorsak giriş ve çıkış saatlerinden de ikna yoluna gidilebilir.