Ekim ve Kasımda %5 İndirimden Yararlanamadık

Geç haberimiz oldugu için daha dogrusu proğram uyarı vermediği için 2008 ekim/kasım aylarında % 5 lik indirimden faydalanamadık bunun telafisi varmıdır yani geriye dönük işlem yapabilirmiyiz

Ynt: Ekim ve Kasımda %5 İndirimden Yararlanamadık

değerli üyeler sgk kurumundan ögrendigime göre dilekçe ekinde iptal ve ek verilecek bu bildirim komisyona gidecek.bildirimin cezası var fakat komisyon bu cezayı kaldırıyormuş ve %5 lik indirimden faydalanabiliyormuşuz bunu oradaki şef söylüyor benim merakım limited şirketlerde bir bildirimin cezası iki asgari ücret iki aylık bildirimde 4 asgari ücret epey para komisyon hadi cezayı kaldırmazsa ilgilenenlere duyurulur başından geçen varsa bilgisini paylaşsın salgılarımla

Konu ile ilgili sgk açıklamalarında da aynı şekilde anlatılmıştı.

% 5 lik indirim uygulamasına geçmekte aksaklıkları olan sgk müdürlükleri bu aksaklıklardan dolayı bildirgeleri iptal edilip elden verilerek tekrar onaylanacağını ve bu durumda olan müdürlüklerde bu işleme ceza uygulanmayacağını biliyorum. müdürlükler arasında farklılık olabilir bağlı bulunduğunuz müdürlükle bu konuyu görüşürseniz size en iyi onlar yardımcı olacaktır.

mustafaay ' Alıntı:
değerli üyeler sgk kurumundan ögrendigime göre dilekçe ekinde iptal ve ek verilecek bu bildirim komisyona gidecek.bildirimin cezası var fakat komisyon bu cezayı kaldırıyormuş ve %5 lik indirimden faydalanabiliyormuşuz bunu oradaki şef söylüyor

Yukarıda belirtmiş olduğunuzun uygulanabilmesi için aynı zaman da o aylara ait tahakkuklar yapılırken sizin dilekcenizi vermiş olmuş olmanız gerekirdi yani eğer ki bildirgeleri tahakkuk etttiyseniz ve de daha onceden 5510 dan yararlanacağınız belirten dilekçe vermediyseniz gidip ben yararlanmak istiyorum iptal ek vereyim de diyemezsiniz...

konuyla ilgili 2008/93 sayılı ssk genelgesinin 3.2- sayılı başlığını okuyun. konuyla ilgili bir örnek de var.

bu arada ben de yararlanamıyorum ve bir kaç ay daha da yararlanamayacağım. huzurum kaçmış durumda.