fonradar

Eksik Gün SSK Ve Eksik Ücret Yatması Şikayeti Alo 170

Merhaba arkadaşlar.Bu konu benim için çok önemli kısa zamanda bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim.
Sorunum şöyle;
Ben 4 ay kadar İstanbul'da bir şirkette çalıştım.2 hafta kadar önce işi bıraktım.Bırakma nedenim düzensiz maaş ve düzensiz SSK.Ayda 30 gün çalışıyorsam 10 gün SSK gözüküyordu.İşi bıraktığım zaman iş veren, alacağım olan 2200 TL'yi vereceğini ve eksik sigorta günlerini yatıracağını söyledi.Ama hiç birini de yapmadı bende alo 170 i arayarak eksik SSK'a günleri için vede eksik ücretler için şikayet ettim.1 hafta sonra incelemeye aldılar.Bugün eski çalıştığım yerden, iş verenden bir telefon geldi.Bana ceza yediğini yanlış yaptığımı vede SSK yetkililerinden yediği cezayı alacağım olan ücretten keseceğini söyledi.Ocak ayının da duruşma tarzı bir şey olacağını vede benim zararlı çıkı çağımı söyledi.Benim avukat tutacak maddi olanağım yok.Şimdi böyle bir durumda ben ne yapmalıyım.Zor durumdayım yorumlarınızı bekliyorum.

korkacak birşey yok. ceza yemişse zaten müfettişler suçu bulduğu için yemiştir. sizden iki haftalık ihbar ücreti için dava açabilir ancak. yine de size ödeme yapmak zorunda.