fonradar

Eksik Hesaplanan Vergi Matrahı Arttırımında Mağdur Oldum, Yardım Lütfen

Gittigidiyor üzerinden yaptığım 2006 yılına ait satışlar için incelenmemek adına 2006 yılına ait vergi matrahı arttırımı yapmak için bir mali müşavire başvurdum.2006 yılında 78 Bin Tl satışım vardı...Daha sonra 6 bin TL tutan hemalhemsat.com satışlarım aklıma geldi ve bunları da toplama eklemesini söyleyip fax çektim....Aradan 4-5 ay geçtikten sonra maliyeden aradılar ve vergi matrahı arttırımına ilk dört ay dahil edilmediği için incelemeye alındığımı, 6 aralıkta da uzlaşmaya çağrıldığımı söylediler...Eksik olan 4 ay için 6-7 bin tl vergi borcu çıkarılmış
Arttırımı yapan müşavir gittigidiyor satışlarını hesaplamak yerine mayıs-aralık aylarını kapsayan hemalhemsat.com satışlarım için arttırımı yapmış meğer ve bundan dolayı da ilk dört ay eksik görünüyor....Bu konularda hiç bilgim olmadığı için maliye tarafından aranana kadar ben herşeyin yolunda olduğunu sanıyordum....
Mali müşavirin bu hatası bana 6-7 bin tlye mal oldu...Bu durumda hakkımı ne şekilde arayabilirim ve ne yapmam lazım sizce?Lütfen yardımcı olun
Teşekkürler