Eksik Veya Hatalı Girilen Fatura Hakkında

Merhaba,

Ocak ayında firma ile yaptığımız mutabakat sonucunda Kasım ayında aldığımız hizmet faturasının matrah ve kdv sinin eksik girildiğini tespit ettik.Bu işlem ile ilgili kasım ayına düzeltme vermeden bir kayıt atabilir miyim?

Teşekkürler.

sayın hsynsdnr,

Düzeltme kaydı atabilirsiniz tabikide, Ama kdv kadar kısmı k.k.e.g. niteliği taşır bilginize.

anladığım kadarıyla indirilecek kdv'i eksik beyan etmişsin öyle mi ? bu devlet nezninde sorun yaratmayacaktır düzeltme vermeden kayıt at bence

İndirilecek kdv eksik beyan evet doğrudur.ya da daha önceki fatura kaydının aynısını ocak ayında tersini girsem ve faturayı ocak ayında doğru bir şekilde girsem olmaz mı? Cari dönemim Nisan-Mart arası özel hesap dönemi orun teşkil etmez sanırım böyle?

İndirilecek kdv eksik beyan evet doğrudur.ya da daha önceki fatura kaydının aynısını ocak ayında tersini girsem ve faturayı ocak ayında doğru bir şekilde girsem olmaz mı? Cari dönemim Nisan-Mart arası özel hesap dönemi orun teşkil etmez sanırım böyle?

İşin içinde indirilecek liste varsa orada duracaksın.
2 seçeneğin var.
1. Seçenek Düzeltme vermek.
2. eksik yazdığın kdv tutarı kadar indirilecek listenden kdv düş. Sonra ilgili faturanı indirilecek listende düzelt.

matrah ve kdv diyorsun. tamam kdv yi hallettin matrah ba? ba ya giriyor mu?

Onlar, bir zulüm ve saldırıya uğradıkları zaman birbirleriyle yardımlaşırlar. ŞûRâ-39

imzanı okuyunca kdv ve ba-bs yi kastediyorsun sandım.. vergi incelemesi saldırısına uğrarsan birbiriyle ile yardımlaşırlar.. iyi değilim ben...

Merhaba,

Ocak ayında firma ile yaptığımız mutabakat sonucunda Kasım ayında aldığımız hizmet faturasının matrah ve kdv sinin eksik girildiğini tespit ettik.Bu işlem ile ilgili kasım ayına düzeltme vermeden bir kayıt atabilir miyim?

Teşekkürler.

yalnızca kdv yi değil,tamamını kkeg yapacaksınz.

Arkadaşlar ba bs ye girmiyor.Faturada bir hizmet kalemi işleme alınmamış bu yüzden 75tl + %18 kdv lik işçilik bedeli kadar fatura eksik girilmiş oldu.Fatura 11.ay ait en yakın kayıt atabileceğim dönem 1 Şubat 2015 Fakat özel hesap dönemi olduğum için cari dönem içerisinde kalıyor.

Ben daha once hatalı girilen tutarın aynısının ters kayıdını düzeltme diye atsam ve daha sonar 1 şubata doğru bir şekilde girsem sorun olur mu ki?

Arkadaşlar merhaba,

Grup firmalar dolayısı ile firmamıza gelen alış faturası yanlış firmaya girilmiş. Fatura HAZİRAN tarihli bu faturanın düzeltmesini
nasıl yapabilirim.
770-137,03 B
191-24,67 B
320-161,70 A
ben bu kaydı ters kayıt yapıp
770 k.k. -137,03 A
336 d.borçlar kdv - 24,67 A
320- 161,70 B
HESAPLARA ATTIM HAZİRANDA
TEMMUZ DA DA
336 D.SAT.BORÇ KDV- 24,67 B
191 KDV -----------24,67 A

KAYDI YAPARAK DÜZELTMEYE GİTTİM DOĞRUMUDUR

Fatura yıl atlamaz eğer 2016 yılına ait herhangi bir fatura bunlara elektrik , su vs. geçerli bunların girişini 2017 yılında yapmaya karar verirsen KDV sini 689 nu hesapta takip etmen gerekiyor .Aynı yıl içinde fatura gelirse bunu geç gelen fatura olarak düşünüp bulunduğun aya girişini yapabilirsin. BA-BS de haddi aştıysa düzeltme vermen icap eder ama bunuda tabeki mali müşavirine danışarak yapmanı tavsiye ederim.
İyi çalışmalar

İnstegram hesabım /// e_muhasebe burada her gün bu konular ile ilgili güncel bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz eklerseniz sevinirim.