Emekli Kişinin Normal İşe Girişinin Yapılması Durumu

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
7 Mayıs 2019 da emekli olan bir personel sehven normal işçi gibi işe girişi yapılmıştır
Bugün 10 Mayıs da personelin emekli olduğu anlaşıldı
Personelin Mayıs bildirgesi sgdp yani emekli olarak verilecek ancak işe giriş bildirgeside düzeltilmesi gerekir mi
İşe giriş bildirgesi düzeltmek için ne yapmalıyız herhangi bir cezası olur mu
Kolay gelsin

7 Mayıs 2019 da emekli olan bir personel sehven normal işçi gibi işe girişi yapılmıştır
Personelin Mayıs bildirgesi sgdp yani emekli olarak verilecek ancak işe giriş bildirgeside düzeltilmesi gerekir mi
Kolay gelsin

İşe Giriş bildirgesini güncelleme kısmından SGDP olarak güncelleyebilirsiniz.

Kolay gelsin

herhangi bir cezası olmaz bir kaç kere ben düzeltme yaptım bu şekilde SGK'nın sigortalı tescil servisine dilekçe yolu ile başvuru yapınız.

herhangi bir cezası olmaz bir kaç kere ben düzeltme yaptım bu şekilde SGK'nın sigortalı tescil servisine dilekçe yolu ile başvuru yapınız.

Öncelikle merhaba. yaptığınız yanlışlıktan dolayı herhangi bir ceza gelmez firmanıza telaşlanmaya gerek yok. Ama emekli olan kişinin işe girişini normal yaptığınız için kişi emekli maaş alamaz. SGK ya dilekçe verip sehven böyle yaptık şeklinde söylerseniz hemen düzeltiyorlar. İyi Çalışmalar.