Emekli Sandığı emekli maaşı hk.

Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
282
Konum
İst.
Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı alan kişi, yeni 5510 S.K.na göre ölen annesinin SSK maaşını da alabilir mi ?
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
67
Konum
istanbul
Ynt: Emekli Sandığı emekli maaşı hk.

"madde 34 b)(Değişik: 17/4/2008-5754/21 md.) Bu Kanunun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b) ve (e) bentleri hariç bu Kanun kapsamında veya yabancı bir ülke mevzuatı kapsamında çalışmayan veya kendi sigortalılığı nedeniyle gelir veya aylık bağlanmamış çocuklar..."

Çalışmaması ve aylık bağlanmaması gerekiyor.
 
Üst