Emeklilik İşlemleri

muh1111

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar
forumda arama yaptım ancak bu basit konuyla ilgili kimsenin sorunu olmamış galiba:) personellerimizden biri emekli oluyor ve ben nasıl işlem yapmam gerektiğini bilmiyorum ancak işçi emeklilikten sonra çalışmaya devam edecek. işveren olarak ben hangi evrakları düzenlemeli ve hangi bildirimleri yapmalıyım.
cevaplar için teşekkür ederim.
syg..

Ynt: emeklilik işlemleri

arkadaşlar
kimse emeklilik işlemi yapmadı acaba ekim 2008 den sonra

emeklı olacak personelın ılk önce varsa kıdem tazmınatı ödenerek çıkış yapmanız gerekmektedır çıkış yapıldığı tarıhte işten ayrılma bıldırgesı duzenleyınız ve emeklılık başvurusu ıçın sgk vermek uzere sigortalı hesap fışı duzenlenerek işçiye verılır
daha sonrakı işlemlerde ıse gırış yapabılmenız ıçın kı mecburen maaş bağlanmasını beklemenız gerekecektır sgdp ödeyerek işveren şifrenızle gırışını yapabılırsınız.

yani emekliliği dolar dolmaz hemen ertesi gün sgdp ile giriş yapamıyorum öylemi?

Son emekli olan çalışanımıza baktım. Şimdi eğer kesinse emeklilik , sigortalı hesap fişini doldurup verin. SGK ya dilekçe ve sigortalı hesap fişiyle başvurduğu gün çıkış tarihidir. Zaten müdürlükten yazı gelir dilekçe verdi , şu tarih itibariyle maaş bağlanacaktır diye. Çıkışı bildirmenin 10 gün süresi var nasılsa , siz o yüzden biraz bekleyin , dediğim yazı gelince çıkışını bildirirsiniz. Çıkışından 1 ay sonra da tekrar giriş yapın. Ya da isterseniz 15 gün sonra siz bilirsi,niz.

sorun şuki emekli olacak arkadaş çalışmaya devam edecek. bu nedenle tahsis numaralı yazı gelene kadar herhangi bir şekilde giriş yapmak yada geriye dönük giriş yapmak mümkün değil herhalde

muh1111 ' Alıntı:
sorun şuki emekli olacak arkadaş çalışmaya devam edecek. bu nedenle tahsis numaralı yazı gelene kadar herhangi bir şekilde giriş yapmak yada geriye dönük giriş yapmak mümkün değil herhalde

Ben de şöyle söyleyim o zaman. Son emekli olan çalışanımız 15.12.2007 de dilekçe kabul edilmiş ve o tarih itibariyle çıkış vermişiz. 01.01.2008 Tarihi itibariyle maaşı bağlanacaktır yazıyor müdürlükten gelen yazdı da. Bizde 05.01.2007 Tarihinde tekrar işe giriş yapmışız SGDP li olarak. İşe giriş yaparken tahsis numarasının bir fonksiyonu yok bildiğim kadarıyla. Gerçi bayadır işe giren kimse olmadı ama T.C. no yeterli diye düşünüyorum. Şuan ki sistem de giriş nasıl yapılıyor , değişti mi bakmadım sizi yanlış yönlendirmek istemem ama bildiğim kadarıyla zaten T.C. kimlik numarası ile giriş yapacaksınız. Tahsis numarası ile bir işiniz olmayacak. Ama siz yine de başvurudan sonra müdürlükten bilgi alın , yanlış bir şey yapmayalım.

şimdi ihtiyarlıkla konuştum. tahsis numarası yazan belge bize ulaşana kadar giriş yapamıyoruz. ancak geriye doğru cezalı giriş yapabileceğimiz söylendi. bu konuda sorunu olan arkadaşlara belki yardımcı olur cevaplar için teşekkürler.
syg..

arkadaşlar
bu ne saçma iş anlamadım valla. ssk il müdürlüğü ile görüştüm şimdi ertesi gün sgdp ile giriş yapabilirsiniz deniyor. nasıl işlem yapmam gerektiğini artık hiç bilmiyorum.

çok pardon bir soruda ben sorabilirmiyim. uzun zamandır çalışan bir personelimiz var emekli olmak için prim günü tutuyor ama yaş için 2 yılı var ve çıkarmak istiyoruz personeli emekli ederek çıkarabilirmiyiz yada emekli olabilirmi bu şartlarda ve emekli olunurken prim günü doldu ise yaşı beklemek zorundamıyız ?

Size birilerinin evet biz her sorduğunuz soruya cevap vermek üzere bilgisayar başında 7/24 hazır bekliyoruz,2 dakka bile beklemezsiniz,hemen cevabınızı alırsınız, alamazsanız da her yere sorularınızı serpiştirmeye hak kazanırsınız şeklinde bir taahhütte bulunduğunu sanmıyorum.

keremcem ' Alıntı:
Size birilerinin evet biz her sorduğunuz soruya cevap vermek üzere bilgisayar başında 7/24 hazır bekliyoruz,2 dakka bile beklemezsiniz,hemen cevabınızı alırsınız, alamazsanız da her yere sorularınızı serpiştirmeye hak kazanırsınız şeklinde bir taahhütte bulunduğunu sanmıyorum.

:D teşekkür ederim ilginizden dolayı

sayın muzzy
evet her halukarda yaşı beklemek zorundadır.