En Fazla Çalışma Süresi 12 Saat Olur mu?

coksen

Katkı Sunan Üye
merhabalar;
Güvenlik görevlilerine günlük 11 saatin üzerinde çalışma yaptırılabilir mi?
teşekkürler

Ynt: en fazla çalışma süresi 12 saat olur mu?

Kanunen 11 saat aşılamaz deniyor ama aşmayan var mı..?

Ynt: En Fazla Çalışma Süresi 12 Saat Olur mu?

coksen ' Alıntı:
merhabalar;
Güvenlik görevlilerine günlük 11 saatin üzerinde çalışma yaptırılabilir mi?
teşekkürler
HAZELSU ' Alıntı:
Kanunen 11 saat aşılamaz deniyor ama aşmayan var mı..?
Kanunen yaptırılamaz,çalışarak geçirdiğiniz saatler (yemek , ara dinlenme süreleri hariç) 11 saatten fazla ise işverene yazılı olarak itirazınızı belirtebilir, bölge çalışma müdürlüğüne şikayette bulunabilirsiniz.

Tabiki canım , kanunen snır belli , ama söyler misin bunu kaç kişi uyguluyor , işçi parasını alıyorsa sesini çıkarmıyor , sesini çıkarsa amannnn kim uğraşıcak boşver allahından bulsun diyor. Yani evt kanunen sınır 11 saat ama , kimsenin kanun falan dinlediği yok , biz elimizden geldiğince uymaya çalışıyoruz , ama çevremedeki çoğu firmalar , bırakın 11 saati 16 saat çalıştıranlar bile var.

HAZELSU ' Alıntı:
Tabiki canım , kanunen snır belli , ama söyler misin bunu kaç kişi uyguluyor , işçi parasını alıyorsa sesini çıkarmıyor , sesini çıkarsa amannnn kim uğraşıcak boşver allahından bulsun diyor. Yani evt kanunen sınır 11 saat ama , kimsenin kanun falan dinlediği yok , biz elimizden geldiğince uymaya çalışıyoruz , ama çevremedeki çoğu firmalar , bırakın 11 saati 16 saat çalıştıranlar bile var.
Cevabınızın, imzanızla tezat oluşturduğunu farkettim birden.:)

Ben imzamın amacına uygun davranıyorum zaten , ama çevremden gördüğümü söylüyorum , yani pek de tezat sayılmam dimi , söylediğim ile uyguladığım farklı olsaydı o zaman tezat olurdu , bilmem bunu da farkettiniz mi..?

Merhaba

İş Kanununda Özel Güvenlik Görevlisi için farklı çalışma saati belirlenmiş değil,İş Kanunu'da gece çalışmaları yani vardiyalı çalışanlar için gece çalışmaları 7,5 saat'ten fazla olamaz,

hükmünü okumuştum arkadaşlar varsa yanlışım lütfen beni bu konuda aydınlatın