fonradar

Engelli Teşviki

Merhaba,

Mayıs ayı itibarıyla işe aldığımız 2 engelli çalışanımızı 14857 Engelli Teşvikinden faydalandırmak istiyoruz.

Engelli Teşvik Yönetimi kısmından her ikisinin de isimlerini tıkladım, ikisinin de raporları gözüktü (raporlar süresiz ve oranları %40 ve %46) sonra da sisteme kaydettim.

Kayıt sonrası "ENGELLİ TEŞVİKİNDEN YARARLANMAK AMACIYLA DAHA ÖNCE TANIMLANMIŞ OLAN SİGORTALILAR" kısmından sorgulayınca her ikisini de görebiliyorum.

Mayıs bildirgesini verirken bu 2 kişiyi artık engelli teşvikinden yaralandırabilir miyim, yoksa SGK'ya bir bildirimde vs. bulunmamız gerekiyor mu ?

İşçiler işkur a kayıtlı ise ve onay yapmış iseniz başka birşeye gerek yok.fakat dikkat etmeniz gereken raporlar süreli mi süresiz mi.Bu konuya dikkat edin.

İşçiler işkur a kayıtlı ise ve onay yapmış iseniz başka birşeye gerek yok.fakat dikkat etmeniz gereken raporlar süreli mi süresiz mi.Bu konuya dikkat edin.

Merhaba,
Kişiler işkura kayıtlı, sorun yok. Raporlarımız da süresiz.
SGK ile de konuştum; oradan engelli teşviki aktifleştirme işlemi yapmaları gerektiğini ilettiler ve telefonda yaptılar.
Sanırım başka bir ihtiyacımız yok.

Evet başka yapmanız gereken bir şey yok.Vergi muaflığı için de işçilerin vergi dairesine başvurması gerekiyor.