Error:..

NUR ARSLAN

Katkı Sunan Üye
Merhaba,
Forumda iken, arada bir bilgisayarım Genel Hata, Fatal Error:.... adı altında hatalar veriyor. Endişelenecek bir durum var mıdır, ne yapmam gerekir?

İyi çalışmalar,

öncelikle hata sizde mi forumda mı onu anlamak lazım? hayatı sadece bu forumda işlem yaparken mi alıyorsunuz? hata mesajı forumla mı illgili bilgisayarınızla mı ilgili? bunları bir test etmeniz gerekli yani pc yi biraz zorlayın
daha sonra çıkan hata mesajının açıklaması vardır ve numarası o açıklama ve numaralarla nette araştırma yapabilirsiniz ama öncelkle şunu anlamak lazım hatayı sadece bu forumda mı alıyorsunuz yani forumdan kaynaklı mı pc nizden mi kaynaklı, hatanın tam açılımını yazmadığınız için bişey diyemiyorum ama açıklama, no yu google da aratabilirsiniz

Merhaba,
Bahsettiğim hatayı forumdayken alıyorum ancak zaman zaman PC den kaynaklanan hatalar olabiliyor.
Hatanın açılımını ben de tam hatırlamıyorum ama İngilizce çevirisi; belli bir kullanıcı sayısı ve süreye bağlı bir hata, süre aşımı ile ilgili gibi bir sonuç çıkardım..

(Bir keresinde de Genel Hata:failed sending e-mail php asp?id-4806 DEBUG MODE Line 234 file emailer php hatası almıştım. 1 özel mesajı 3 ya da 4 kez yollamıştım bir arkadaşa gitmedi sanarak... :)

sayın nur hanım php forumlarda forumu ve kullanıcıyı koruma özelliği vardır şöyleki kullanıcı adminin belirleyeceği süre boyunca forum içerisinde hiçbir aktivite de bulunmaz ise ilk bulunuşunda ya tekrar üye girişi yapılması istenir yada hata mesajı alır, ki genelde bu süre 360 ile başlar 3600, 36000 gibi admin in insiyatifine kalmıştır ben şu an kullanılan sürenin ne kadar olduğunu bilmiyorum , ikinci nokta öm nin gitmemesi durumu forum daki bilgiler databese e yazılır aynı anda aynıyere yazım gerekiyorsa sistem bir tanesini beklemeye alır mesela ben bu başlığa cevabı yazdım benimle aynı anda başka bir kulanıcı daha cevap yazdı ve aynı anda gönder iconuna tıkladık bu noktada hata oluşabilir düşük bir olasılık ama yinede böyle bir olasılık var , bir üçüncü neden sunucudan kaynaklanan anlık trafic limitinin aşılması nedenli server da ki sıkışma olabilir daha da neden yazmak mümkün ...ama anladığım kadarıyla problem sizin bilgisayarınızdan kaynaklanmamakta çünkü forumdayken oluyor ve belli bir kullanıcı sayısı ve süreye bağlı bir hata, süre aşımı gibi bir anlam çıkardım demişsiniz ki bu yazdığım 1. nedene daha yakın

Sayın; NUR ARSLAN
Hatanızı tam olarak anlamadım.Büyük ihtimalle zaman aşmına uğradığı için hata mesajı alıyorsunuz. e-mail php hatası ise; alomaliye.com serverlarının yenilenmesinden doğan geçici bir hatadır.
İyi çalışmalar
Saygılar

Sayın Editör,

Adı geçen hatanın tam açılımı;

fatal error:Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\web\phpBB2\includes\template.php(127):eval()' code on line 57

Bilginize sunarım.

Yönetim

Sayın; Nur Arslan

Yazmış olduğunuz hata mesajı; internetteki yavaşlıktan kaynaklanan bir hatadır. Açmak istediğiniz sayfayı 30 saniye içerisinde açamadığı için bu hatayı vermektedir.
İyi çalışmalar

Saygılar