Evlilik tazminatı

2006 Eylül ayından itibaren bir tekstil fabrikasında çalışmaktayım.yaklaşık bir sene sonra nikahım olacak.Bu günlerde iş yerinde bir çok arkadaşım evlilik tazminatının kalkacağını, bazı tv kanallarının haber bültenlerinde bu konu hakkında haberler çıktığını söylüyorlar.Yasanın kabul edildiği ve yürürlüğe girdiği hakkında.doğruluk payı var mı?Yasa kabul edildiyse yürürlüğe girmesi ne kadar zaman alır?Konu hakkında beni bilgilendirilmem mümkün mü? Kafam çok karıştı ???

Ynt: evlilik tazminatı

emngny ' Alıntı:
2006 Eylül ayından itibaren bir tekstil fabrikasında çalışmaktayım.yaklaşık bir sene sonra nikahım olacak.Bu günlerde iş yerinde bir çok arkadaşım evlilik tazminatının kalkacağını, bazı tv kanallarının haber bültenlerinde bu konu hakkında haberler çıktığını söylüyorlar.Yasanın kabul edildiği ve yürürlüğe girdiği hakkında.doğruluk payı var mı?Yasa kabul edildiyse yürürlüğe girmesi ne kadar zaman alır?Konu hakkında beni bilgilendirilmem mümkün mü? Kafam çok karıştı ???
Hayır doğruluk payı yok,şimdilik rahat olunuz. :)
Yasalaşacağı gündeme gelen,ancak yürürlüğe girmemiş ,ne zaman gireceğide henüz şu an bilinmeyen yeni"Kıdem tazminatı fonu yasa tasarısı"ından anlaşıldığı kadariyle, kadın işcinin "evlilik nedeniyle"işyerinden ayrılması,kıdem tazminatı ödenmesini gerektirmeyecek.İllaki böyle olacak demiyorum,şimdilik mevcut tasarııya göre söylüyorum.
Daha işin başındayız,bahsekonu "tasarı"nın üzerinde konuşulması,tartışılması gereken çok husus var.