Faal İşyeri ve Sigortalı Sayısı

Kolay gelsin..

... A.Ş Şirketimize ait olan otelimizi sattık. Otelde fiilen çalışmadığı halde orada sigortalı gözüken çalışanların bordrolarını da ( patron çocuğu, yegeni, vs. ) süresinde müşavire gönderiyorum. Şirketin merkezi de satılan otel olarak gözüküyor idi. Şu an şirket merkezinin taşınması kararının alınması sürecindeyiz. Bahsi geçen şirket aynı zamanda inşaat işleri ile de uğraşmakta, halihazırda satışı beklenen daireler vs mevcut. Mali müşavir bana ilgili firmada sigortalı gözüken kişilerin ( otelin satışından dolayı) işten çıkışlarının yapılmasını, adı geçen firmada sigortalı çalışan gözükmemesi gerektiğini söyledi.
Ama şirket şu an faal. (inşaatların yapımı tamamlandığından onların da işyerleri sgk dan kapatılmış durumda, 1-2 çalışan da otelde sigortalı gözüküyor idi) Faaliyeti çok yavaş da olsa devam eden bir şirketin bünyesinde hiç ssk lı gözükmemesi ne kadar doğrudur, kaldı ki bahsi geçen A.Ş ye ait başka herhangi bir işyeri de mevcut olmamakta, dolayısı ile hiçbir çalışan gözükmemektedir.

Üstadlarımın beni bilgilendirmesi dileğiyle..
Teşekkür ederim.