fonradar

Fason konfeksiyonda kdv beyannamesi

KAPDAN

Katkı Sunan Üye
merhabalar, biz 2 ay önce fason konfeksiyon yapmak üzere bir ltd şti. kurduk. kasım döneminde 1/2 tevkifatlı faturalarımız düzenledik. kdv beyannamesinde yaptığımız bu tevkifatlı satışları kısmi tevkifatlı hizmetler kısmına yazdık. tevkifat oranını seçtik. ve tahsil ettiğimiz kdv yi hesaplanan kdv de gösterdik. beyannamemi kaydet dediğim zaman program, ' kısmı tevkifata tabi işleminiz varsa diğer iade hakkı doğuran işlemler bölümünü de doldurmalısınız' uyarısı verdi. ben de ilgili bölüm de fason tekstilde alıcı tarafından tevkif edilen kdv seçeneğini işaretledim, teslim ve hizmet tutarına yaptığımız tevkifatlı satış rakamını yazdım ancak iade olunacak kdv bölümüne 0 yazdım çünkü kdv iadesi istemioruz. indirilecek kdv miz zaten yok.yüklenilecek ve indirilecek listeyi de doldurmadan (program uyarı veriyor doldurun diye) beyannamemi kaydettim. sizlerden ricam takip ettiğim yol doğru mu? bir eksik veya hatam var mı? daha yeni bürosunu açmış ve denetim sektöründen gelen biri olarak fason konfeksiyonu ilk defa görüyorum uygulamada. şimdiden tşk ederm yardımlarnız için

Ynt: Fason konfeksiyonda kdv beyannamesi

eğer iade talep etmiyecekseniz uyarıları dikkate almayacaksınız
sorun yoktur yani

Öncelikle büronuz hayırlı olsun.Yaptığınız işlem doğrudur

yoğunluğunuz arasında vakit ayırıp yardımıma koştuğunuz için çok tşk ederm meslektaşlarım, ben de sizden de yaptığım işlemin doğrulunu teyit edince beyannamemi gönderdim:) kolay gelsin ii çalışmalar