Fatura İle Alakalı Bilgi Edinme

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan miyasee
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
istediğiniz kadar kesebilirsiniz fakat ödemeden dolayı yani ödeme çıkmasını istemiyorsanız devriniz (varsa eğer) ve o ayki 191 iniz toplamından 391 inizin büyük olmaması gerekir

Sayın miyasee,sorunuz eksik,eksik olduğu kadar da 1-2 cümle ile anlatılamayacak kadar derin bir konudur.
Yeri gelir 1000 liralık faturada size fazla gelebileceği gibi,10000 liralık faturada yetmeyebilir bile..hangi açıdan sorduğunuza göre değişir.
Olayı sadece kdv açısından değerlendirmek hatalı olur.Müşavirinizle durum değerlendirmesi yaparak karar vermelisiniz.
Fakat şu bir gerçek ki miktar konusunda sınır yoktur.Eldeki stok,kar-zarar,kdv vs.açısından komplike bir değerlendirme yapılmalıdır.Ayrıca ne faturası kesildiğine göre de değişir.
İnşallah anlatabilmişimdir.

çok teşekkür edrim ben ön muhasabe ile uğraşıyorum konuya ödeyeceğim kdv açısından baktım maksimum nekadar kessem ne kadar öderim o açıdan :)

çok teşekkür edrim ben ön muhasabe ile uğraşıyorum konuya ödeyeceğim kdv açısından baktım maksimum nekadar kessem ne kadar öderim o açıdan :)

KDV yi siz mi ödüyorsunuz mükellef mi?

Çok tehlikeli bir soru sormuşsunuz.

KDV durumuna göre fatura ötelemesi yapıyoruz sonucuna ulaşılıyor sorunuzdan.

yada KDV durumuna göre satış yapıyoruz da diyebilirsiniz. (mal veya hizmet teslimini gerçekleştiriyoruz)

İyi çalışmalar.

Sayın miyasee
100 TL Değerinde bir Alışınız versa ( % 18 KDV oranlı bir emtia) 18 TL Vergi Ödemişsiniz Alışııza % 10 Kar marjı uyguladığınızı varsaydığımızda
Satın aldığınız Emtiayı : 100* % 10= 110 TL ye satmış olursunaz.
Satışınız üzerinden de 110* %18= 19,80 TL KDV tahsil etmiş olursunuz..
Dolayısıyla Emtiaya Kattığınız Değer olan 10 TL üzerinden (% 18 oranında) = 19,80 - 18,00 = 1,80 TL KDV ödemiş olursunuz.

Son düzenleme: