Fatura İptali

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan tugcess
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhaba, halihazırda basılmış ve kullanmakta olduğumuz 2 koçan faturamız var. Fakat adres ve telefon numarası değişikliği yaptık. Bu durumda mevcut faturanın üstüne kaşe basmanın dışında izlenebilecek bir yol var mıdır? yeni fatura kullanmak istiyoruz. Teşekkürler.

vergi dairesi değişiyor mu?
Ayrıca matbaadan stiker bastırıp faturanın adres telefon kısmının üstüne yapıştırarak kullanabilirsiniz. Vergi Dairesi de değişiyorsa Önce vergi dairesine tespit yaptırıp (kalan Faturalar için) ondan sonra üzerine yapıştırmanız bence en doğrusu. Ama 2 koçan kaldığı için bence o faturaları iptal ettirip yenisini bastırmanız en mantıklısı olacaktır.

Son düzenleme:
Merhaba, halihazırda basılmış ve kullanmakta olduğumuz 2 koçan faturamız var. Fakat adres ve telefon numarası değişikliği yaptık. Bu durumda mevcut faturanın üstüne kaşe basmanın dışında izlenebilecek bir yol var mıdır? yeni fatura kullanmak istiyoruz. Teşekkürler.

Selamlar
Son cümlenizde hata ımı var,yoksa bilerek mi yazdınız."Yeni fatura kullanmak istiyoruz" mu yoksa "istemiyoruz" şeklinde mi anlamalıyız.
İster yeni kaşe basmak suretiyle,ister stiker yapıştırmak suretiyle 2 koçanıda kullanabilirsiniz.İsterseniz tutanak tutturup bu koçanı imha da ettirebilirsiniz.Hepsi geçerlidir.
Saygılar

vergi dairesi değişiyor mu?
Ayrıca matbaadan stiker bastırıp faturanın adres telefon kısmının üstüne yapıştırarak kullanabilirsiniz. Vergi Dairesi de değişiyorsa Önce vergi dairesine tespit yaptırıp (kalan Faturalar için) ondan sonra üzerine yapıştırmanız bence en doğrusu. Ama 2 koçan kaldığı için bence o faturaları iptal ettirip yenisini bastırmanız en mantıklısı olacaktır.

Öncelikle ilginize teşekkürler,
Vergi dairesi aynı kalıyor fakat online satış yaptığımız için fatura gönderiminin de temiz ve bilgilerinin doğru olmasını tercih ediyoruz. Buna karşılık muhasebecimiz basılmış olan faturalarımızı iptal edemeyeceğimizi söyledi. Böyle birşey olamaz diye düşünüyorum?

Eskilerin iptali ve yeni faturaların basımı için izlememiz gereken yol nedir acaba?

Koçanları vergi dairesine götürün.(Aynı şekilde varsa irsaliyeleri de) En son kesilen fatura ve irsaliye suretinide götürün.Adres değişikliğiniz sanıyorum daireye zaten bildirilmiş ve sistemde düzeltme yapılmıştır.
"Adres değişikliği sebebiyle kalan fatura ve irsaliyelerimizi kullanmak istemiyoruz.İptalini arz ederiz" tarzında bir dilekçe yazın.
Tutanağı imzalamaya firma yetkilisinin gitmesinde fayda var.Vekaletin geçerli olup olmadığına daire karar verir.
Muhasebeciniz maalesef biraz işgüzarlık yapmış.Her belge,kanuna uygun her hal ve şartta iptal ettirilebilir.
Saygılar

Son düzenleme:
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bunun mantıklı bir çözümü olmalıydı...
Tekrar ve tekrar teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim.

Buna karşılık muhasebecimiz basılmış olan faturalarımızı iptal edemeyeceğimizi söyledi. Böyle birşey olamaz diye düşünüyorum?

Sayın twolf,

Soruyu soran üye sanırım satış pazarlama veya farklı bir departmanda firmasının muhasebe departmaninin verdiği bilgi aslında neden derseniz ben sorudan şunu çıkarıyorum satış yapılmış ve dolayisi ile fatura duzenlenmis firmaya gönderilmiş kdv beyannameleri hatta geçici vergilere kapsayan dönemlere gelen faturalar olabilir bu durum karşısında alıcıya düzenlenen satış faturalarını nasıl iptal ettirecekler verdiginiz cevaba göre lutfen aciklarmisiniz ?

İyi Günler.

(Basılmış olan faturadan) cümlesiyle "düzenlenmiş ve müşteriye gönderilmiş,beyannameside verilmiş" anlamını çıkarabiliyorsanız, benim de yorumumdaki anlamı çıkarmamı çok görmeyin bana :)