Fatura Karşılığı Ödeme

Merhaba Yetkililer ;

Benim konum biraz farklı .Ben 11. ayda aracımı bir arkadaşa verdim oda kaza yapmış bir tamirciye götürmüş yaptırtmış ama nasıl yaptırtma derme çatma herşey hatalı boyası ,çıkma malzemeler falan. ben aracı teslim aldığımda anladım hatalı ve kusurlu olduğunu bariz belli.boya kötü ,klima bozuk ,çıkma airbegler falan.. neyse konuyu uzatmayayım, aracım kaskolu olduğu için uyanıklar kaskodan bu aracın resmini çektirmişler ,ve 6 bin küsür masraf yazmışlar.ben aracımı başka bir tamircide istediğim gibi tamir ettirdim ve 1 ay sonra aracımı sattım.
Bu arada bu aracı kendi cebimden yaptırtıp ,sigortadan gelen parayı sonra aldım.(sigortadan gelen para karşılamadı bile) sigorta experiyle konuştum ,oda bizim muhatabımız sensin o bizi bağlamaz dedi , çünkü biz onlarla sözlü anlaşma yaptık ,fatura falan bize ibraz etmediler dedi..
Konu şudur ,bu 3 kağıtçı tamirci aracı ben yaptım ,paramı istiyorum diyerek bir fatura kesmiş (fatura , dosya kapama ve para hesabıma geçtikten 2 ay sonra tarihli) ,bende gittim o icra dairesine bu borç bana ait değildir diye itiraz ettim 7 gün içinde..

sizden ricam şudur ,benim bu hiç tanımadığım,bilmediğim birinden gelen (üzerinde ne imzam var nede başka bir yazışmam tamirciyi görmedim bile) bu icra dosyasına ne yapmam lazım ? nasıl yol izlemeliyim ? bunlara dolandırıcılık adında bir dava açsam doğru olurmu?

Ynt: Fatura Karşılığı Ödeme

İlk tamiri yapan kişilerede para ödememiş ve paranızı sigortadan alırsınız dediyseniz karşı taraf haklı demektir
ancak hem sizden tamir parası alıp hemde sigortadan ayrıca istediler ise haksızlar
faturaya itiraz edeceksiniz ispat etmek onlara kalmış

Ynt: Fatura Karşılığı Ödeme

APAÇİ ' Alıntı:
İlk tamiri yapan kişilerede para ödememiş ve paranızı sigortadan alırsınız dediyseniz karşı taraf haklı demektir
ancak hem sizden tamir parası alıp hemde sigortadan ayrıca istediler ise haksızlar
faturaya itiraz edeceksiniz ispat etmek onlara kalmış

ilk yapan kişi derken aracı emat alan kişiye " madem böyle bişey oldu serviste yaptırt kaskodan alırsınız dedim" ama yaptırdığı yer sıradan bir tamirci , mağdur olan benmiyim ,yoksa bu 3 kağıtçı tamircimi?

<a href=http://www.areanda.com >???????????????? ??????????? ?????</a>