Fatura Tahsilat Merkezi Yazar Kasa Pos

stajer611

Katkı Sunan Üye
Ödeme merkezi fatura tahsilatı yapan işletmelerin yeni nesil yazar kasa kullanımlarıyle ilgili fikirleriniz nedir ? Kurum adına faturayı tahsıl etmekle yetkilendirilmiş bu işletmeler pos ile de ödeme kabul etmektedirler. Örneğin 100 tl lik elektrik faturasını kredı kartı ıle odemek ısteyen müşteri 100+ 1 tl hizmet bedeli :101 tl olarak kredı kartından odeyebılmektedir. Yeni nesil yazar kasada 101 tl olarak belge verirse ,101 tl nin sadece 1 tl si bizim teslim ve hizmetimizi oluşturmaktadır. Bu sorun nasıl aşılabilir , değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Fatura tahsilat merkezleri tahsil ettikleri fatura üzerine 2, 3 TL gibi tutarlar koyarak fatura bedeli dahil ödeme fişi veriyorlar. Bu 2 ve 3 TL ler kendi gelirleri olduğuna göre buna ait ayrıca yazar kasa veya fatura vermiyorlar. Kendi gelirlerini kendi defterlerine nasıl kaydediyorlar durumu ayrı bir konu ama bu 2 ve 3 TL ları ödeyenler bu nasıl gider yazacak KDV yi nasıl indirecek. Lütfen 2 TL nin hesabını mı yapıyorsun demeyin ben hem fatura ödeme merkezlerinin hem ödeme yapanın kayıtlarını nasıl yapacağını sormak istiyorum.