Fatura Toplamı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan gamze_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
G

gamze_

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba; yaptığım bi hata aslında yapılmayacak bi hata ama bı an acele ile yaptım. Müşterimize kestiğim fatura 25 kalem, bu 25 kalemın toplamını 48.191 yazacağıma 48.091 usd yazdım aslında toplam 48.191 usd olması gerekırken karsı fırma gumruk ıslemlerını baslatacağı ıcın acele faturayı ıstedı bende keserken boyle bır hata yaptım musterı ıle aramızda 100 usd'nın lafı olmaz bızım tarafımızdanda sorun olmaz fakat faturanın o şekılde olduğu farkedılırse ne olur acaba nasıl duzelteblırımya da hıc bısey yapmasam farkedılır mı

Ynt: Fatura Toplamı

GÇB ye hatalı rakam yazılır daha sonra da düzeltmesi problem olur. GÇB kapanmadan gümrükçünüz ile iletişime geçin.

Gümrük beyannamesi 48.091 USD açılmışsa sorun olmaz.Kayıtlarınıza da bu şekilde alırsınız.

cevplarınız için teşekkürler arkadaşlar bız ıhracat yapmadık malı sattığımız fırma ıhracatı yaptı yanı kendılerıde bızım mallarımız ıcın ayrıca bı ıhracat faturası kesmıstır uzerıne kar ekleyerek benım 48.091 usd lık faturamın onların ıhracatı ıle alakası olamaz dımı bu sekılde dusunursek bı problem cıkmaz sanırım

Hayır ihraç kayıtlı satmadım Sayın ozdgn

siz yurtiçi satış yaptınız galiba? alıcı firmada üzerine kar ekleyip sizden aldığı malzemeyi ihraç edecek?

ozaman sizin faturanızı kullanmayacaklar, kendileri ihracat faturası düzenleyecekler.sizin hatanız onların ihracat işlemlerine yansımaz bu durumda.

ancak, siz dolar bazında tl kestiniz sanırım faturayı? zira yurtiçi satışta dolar fatura kesemezsiniz.

eğer böyle ise faturayı geri isteyin ve düzeltme yapın ya da fark kadar yeni fatura düzenleyin.

kolay gelsin.