fonradar

Faturalar hakkında

• Konbuyu başlatan KEMALİST
  • Başlangıç tarihi
K

KEMALİST

Ziyaretçi
Arkadaşlar adres değişikliğinden dolayı faturalarımızın üzerinde eski adresimiz yer almaktadır. Bu faturaları kullanmaya devam edebilirmiyiz...

Yeni fatura mı bastırmalıyız...

Ynt: Faturalar hakkında

kullanabilirsiniz fatura üzerine yeni adresinizi sticker üzerine yazıp eski adresinizin üzerine ekleyebilirsiniz.

saygılar.

veya yeni adresimiz xxxx şeklinde kaşe yaptırın bütün suretlere basın.

Sticker ile çözümü malasef idare kabul etmiyor. En mantıklı çözüm fatura üzerindeki adreslerin tek çizgi ile çizilmesi ve hemen yanına yeni adres yazılı kaşe vurulmasıdır.

sn.mohicans soruda basılı fatura üzerinde eski adres yazmasından dolayı basılı fatura üzerindeki adresin değişikliğidir.

yani basılı fatura üzerine sticker ile yeni adresi gösterebilirler.

zaten fatura düzenlendikten sonra kaşe basılacağı için kaşe de yeni bilgiler bulunacaktır.

burada faturanın itirazı ve/veya geri iadesinde farkı bir adrese gönderilmemesidir.

artı olarak devamlı çalışmış olunan firmalardaki muhasebe kayıtlarındaki bilgilerin değişikliği için fatura ekine sicil gazetesi adres değişikliğinin de gönderilmesi gerekir.

saygılar,

Sayın demiral benim bu söylediğinizden anladığım, eski adresin üzerine sticker ile kapatın üzerine yapıştırın, olduğu için bu cevabı verdim (Piyasadaki genel uygulama bu yöne ypaıldığı için böyle anladım) ŞAyet adresin üzeri çizilir. Yan tarafına yapıştırılısa veya kaşe vurulursa sorun olmaz.