Fıkra Köşesi...

SEMİZOGLU

Katkı Sunan Üye
Değerli Dostlarım,
İş ve mevzuattan biraz uzak olması için bu sayfayı fıkra köşesi olarak açmayı düşündüm. Umarım faydalı olur.
Saygılarımla,

---------------------------------------------
1- FIKRA

Uluslararasi Cerrahlar Konferansı bittikten sonra bir Amerikalı, bir İngiliz, bir de Türk cerrah birlikte bir şeyler içmeye giderler.
İngiliz başlar anlatmaya;
-"Geçen gün bir iş kazası geçirmiş birini getirdiler. Adam presin içine sıkışmıştı. Sadece sol küçük parmağı vardı. Bizim elemanlarımız öyle iyi çalıştılar ki, önce parmağa bir el, sonra kol, sonra da vücut yaptılar. Adam taburcu olunca o kadar verimli bir işçi oldu ki onun yüzünden 5 işçi, işsiz kaldı."
Amerıkalı söz alır;
-"Bana ise geçen gün saç getirdiler. Adam nükleer reaktörün içinde kalmış. Sadece saçı vardı. Oldukça iyi bir çalışma ile önce saça bir baş, sonra vücut vs yaptık. Adam taburcu olduğunda o kadar verimli oldu ki, onun yüzünden 20 kişi işsiz kaldı.
Türk söz alır;
-"Geçen yolda gidiyordum. Bir de baktım, yerde bir tik vardı ve kendi kendine atıyordu. Hemen yerden alıp çantama koydum. Laboratuvara gidip önce o tike uygun bir göz, sonra o göze uygun da bir baş, o başa uygunda bir vücut yaptık. Ortaya bir adam çıktı. O kadar verimli oldu, o kadar verimli oldu ki, bütün ülke onun yüzünden şimdi işşiz...

2- Baba ve Çocuk

Boşanma davasında kadın, hakime talebini gerekçesi ile açıklamış:
- "Sayın hakim, çocuğun bende kalmasını istiyorum. Onu dokuz ay karnımda taşıdım."
Hakim kocaya sormuş:
- "Karınızı duydunuz. Bir diyeceğiniz var mı?"
Adam "Var tabii" demiş ve anlatmış:
- "Sayın hakim. Farzedelim ki canınız bir kutu soğuk kola istedi. Makineye parayı attınız ve kola geldi. Şimdi bu kola makinenin midir, yoksa parayı deliğe atanın mı?"
Hakim sekreterine dönmüş:
- "Yaz kızım. Çocuk babada kalacaktır..."

1) ankarada, cok sicak bir gunde, dolmustaki bir kokona yelpazesiyle "söfeer bey klimayi acar misiniz cok sicak olduu" demisti. Pala biyikli söfer amca teyzeyi bi sure suzdukten sonra, kapiyi acip acip kap

2 :p ) yolcu: mükemmel bir yerde inebilir miyim? (yolcunun kafasi karsik sanirim, kendisi de dolmustakilerle güler söyledine)söför indirirken "buyrun size layik degil ama"atmaya basladi, ki ondan sonra dolmusca yarildik zaten.