Firmaya alinan motosikletin kdv indirimi yapilabilir mi?

Merhaba,
Firmamiz otomotiv satisi ile faaliyette bulunmakta,firma sahibi kendine motorsiklet almis faturasinida firma adina kestirmis.Fatura tutarı 2.700 YTL.
Bu alimi indirim konusu yapabilirmiyiz?(Kurye olarakta kullancagiz bu arada oy yuzden indirim konusu yazabiliriz diye dusundum)Muhasebesel kaydi hakkinda fikriniz nedir?
Saygilar

KDV Kanunu

İndirilemeyecek Katma Değer Vergisi:

Madde 30- Aşağıdaki vergiler mükellefin vergiye tabi işlemleri üzerinden hesaplanan Katma Değer Vergisi'nden indirilemez;

a) Vergiye tabi olmayan veya vergiden istisna edilmiş bulunan malların teslimi ve hizmet ifası ile ilgili alış vesikalarında gösterilen veya bu mal ve hizmetlerin maliyetleri içinde yer alan Katma Değer Vergisi,

b) (3297 sayılı kanunun 10'uncu maddesiyle değişen bent) Faaliyetleri kısmen veya tamamen binek otomobillerin kiralanması veya çeşitli şekillerde işletilmesi olanların bu amaçla kullandıkları hariç olmak üzere işletmelere ait binek otomobillerinin alış vesikalarında gösterilen Katma Değer Vergisi,

c) (5228 Sayılı Kanunun 17 nci maddesiyle değişen bent, Yürürlük: 1.12.2003 tarihinden geçerli olmak üzere 31.07.2004) Deprem, sel felaketi ve Maliye Bakanlığının yangın sebebiyle mücbir sebep ilân ettiği yerlerdeki yangın sonucu zayi olanlar hariç olmak üzere, zayi olan mallara ait katma değer vergisi,

d) Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunlarına göre kazancın tespitinde indirimi kabul edilmeyen giderler dolayısıyla ödenen Katma Değer Vergisi.

demiş olup;

İlgili demirbaş, ticari faaliyetin yürütülmesiyle ilgili ise KDV'yi indirim konusu yapabilirsiniz.

Demirbaşlarda izlenip amortisman cetveli oranında amortisman ayrılmalıdır.

Sayın Nilgün , ben olsam binek araç olarak değerlendirir ve KDVGT göre KDV sini gider veya maliyet unsuru olarak dikkate alırdım..

Ruhsat ve fatura bilgilerinin farkli olmasi hatali bir durumdur. Fatura muhteviyati itibariyle yanilticidir.

tutar cok -kasrit iceleme siniri olarak=yuksek degil ama bu tip uygulamayi yuksek tutarlarda yaparsaniz tehlikeli olur.

ama illa gider yazicam derseniz morsikle icin patrona kira odeyin

kanun hükmü açıktır..sadece binek otomobilin kdv si indirilemez.motorsikletin kdv sini gönül rahatlıgıyla indirebilirsinzi..