-- Forum Kuralları --

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

administrator

Administrator
Yönetici
Forum Yönetimi
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
541
Forum Kuralları


1- Forumu kullananlar tüm kuralları kabul etmiş sayılırlar.
2- Foruma kaba, hakaret içeren, yanlış, tehdit içeren, dil, din, ırk, diğer kullanıcıların kişilik haklarını ihlal edici, cinsel öğeler içeren, TC yasalarını çiğneyen mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır. Bu başlıkları açan kullanıcılar uyarılarak, açtığı konu silinecektir. Bu kuralın 2. bir ihlali söz konusu olursa moderatörler tarafından üyelik iptali yapılacaktır.
3- Forumda mesaj yazarken lütfen Türkçe dil kullanılmasına ,renkli yazı olmamasına ve anlatım kurallarına özen gösteriniz. Özensiz yazılan tüm mesajlar silinecektir.
4- Mesajın içeriği mesajı gönderenin sorumluğundadır, Alomaliye.com’u bağlamaz.
5- Foruma mesaj gönderdiğinizde gönderim tarihi, saati, IP numaranız gibi bilgiler kaydedilir. Ancak bu bilgiler mahkeme kararı olmadıkça hiç kimseye verilmeyecektir.
6- Forum yetkilileri mesaj/üye silme / değiştirme hakkını saklı tutar. Bu hakları kullanmak forum yetkilisinin elindedir.
7- Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını arama motorundan kontrol etmelidirler. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açıldığı takdirde forum yöneticileri tarafından ikaz edilip silinecektir.
8- Yöneticiler her yazılan mesajı kontrol edemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda o mesajı lütfen o bölümün sorumlu yöneticilerine bildiriniz.
9-Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu başlığı açarken ve mesaj içeriğinde büyük harf kullanılmamalıdır. Ayrıca yardım, acil, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar açmak yasaktır. Bu başlıkları açan kullanıcılar uyarılacaktır ve açtığı konu silinecektir. Bu kuralın 2. bir ihlali söz konusu olursa moderatörler tarafından üyelik iptali yapılabilir.
10-Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel atışmalara girmek yasaktır.
11- Forum'da FLOOD (art arda) mesaj atmak yasaktır. Mesaj sayısını yükseltmek için yapılan bu floodlar moderatörler tarafından silinecektir. Üyenin tekrar flood yapması durumunda uyarılmaksızın forumdan uzaklaştırılacaktır.
12-Forum yönetimi, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda veya forum alanında görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda (ip adresi), kişinin tüm mesajlarını silme ve forumdan uzaklaştırma yetkisine sahiptir.
13-Başka Forumlara / Web Sitelerine üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar yasaktır. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri silinecektir.
14-İmza alanlarında forum linkleri / web siteleri veya üyelik isteyen ticari site linki yazılamaz.
15- Forum kuralları haber vermeksizin değiştirilebilir. Değiştirildiği andan itibaren geçerlidir. Okumadım/görmedim mazeret kabul edilemez.
16- Forumlarda üyeler arasında yapılan link ve program paylaşımında, bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden kullanıcılar sorumludur. Bu yolla program indiren kullanıcılar bir virüs tarama programını mutlaka kullanmalıdırlar. Aksi halde site yönetimi sorumluluk kabul etmez.
17- Forumda konularınızı doğru kategorilere yazınız. Yanlış kategoride bulunan konular, yöneticiler tarafından konu sahibine haber vermeksizin taşınabilir.
18- Crack, Serial, Pornografik ile ilgili link yada yazı yollamak yasaktır.
19- Cevabını bilmediğiniz konulara, sırf mesaj sayınızın artması için veya yıldız toplamak için gereksiz yere cevap atmayınız.
20- Forum moderatörleri forumdaki yetkili kişilerdir. Forum moderatörlerine hakaret, küfür vs. etmek kesinlikle yasaktır.
21- Foruma 90 gün (3 Ay) süre ile giriş yapmayanların üyeliklerinin silinme durumları tarafımızdan gerekli görüldüğünde yapılır.
22- Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
23-Eleştirilerinizde lütfen terbiye sınırlarını aşmayınız. Terbiye sınırlarını aşan üyeler forumdan uzaklaştırılır. Ayrıca ahlaksız kullanıcı ismi almak yasaktır. Ahlaksız kullanıcı ismi yazanların ip adresleri alınıp, forumdaki üyeliği iptal edilir.
24- Forumdaki tüm üyelerin yazdıkları imzalar kendilerine aittir. İmzalar resim/ animasyon biçiminde yazılmamalıdır. Forum Yönetimi sorumlu tutulamaz.
25- Forumda üyelerin huzur ve sükununu bozma ban sebebidir. Özel mesajla veya genel kategorilerde başka bir üyeye rahatsızlık verici mesaj yazmak yasaktır. Bu konuda gelen şikayetler değerlendirilip, gerekli görüldüğünde üye forumdan sınırsız uzaklaştırılır.
26- Forum'da toplu olarak e-mail istemek/paylaşmak yasaktır. Bir dosya paylaşımı yapılacağı zamana Google Docs gibi sitelere dosya atılıp, atılan dosyanın linki forumda paylaşılmak koşuluyla dosya paylaşmak serbesttir. Aksi takdirde tek tek e-mail toplanarak yapılan paylaşımlarda, hem e-mail toplayan hem de e-mail paylaşan üye forumdan uzaklaştırılabilir.
27- Üyelerin açmış olduğu konular & yazmış olduğu mesajlar ilk 15 dakika silinebilir. Ardından güvenlik gereği silme ve gönderilen mesajları düzenleme sistem gereği mümkün olmamaktadır. İleride yaşanacak yasal bir yükümlülüğü yerine getirebilmek adına mesajlar üyelik silinse dahi forum veritabanında saklanabilir.


Üyelik Kurallarımız:

1) Bu forumların yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede forumdan silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi mümkün olamayabilmektedir. Forumlara gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler, adminler ya da webmasterlar kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar.

2) Forumlarımızda, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, adminlere veya kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, yayınlarla ilgili spoiler içeren mesajlar, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, adult içerik, kopya yazılım, warez, crack, nocd, şifre kırma, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır. Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir. Kullanıcılar, bu forumun moderatörlerinin, adminlerinin veya webmasterının, kendi iradeleri doğrultusunda herhangi bir başlığı silme, taşıma, kilitleme yetkisi olduğunu kabul etmektedirler. Kullanıcılar, girdikleri her bilginin veritabanında saklanacağını kabul etmektedirler. Her ne kadar bu bilgiler, 3. şahıslara verilmeyecek olsalar da, herhangi bir 'hack' olayı sonucunda bu bilgilerin 3. şahısların eline geçmesi halinde, webmaster, moderatör ya da adminler sorumlu tutulamazlar.

3) Forumumuz orijinal yazılım kullanımını desteklemekte ve önermektedir. Gerek site yapısında, gerek ise birlikte çalışılan sunucuda lisanslı işletim sistemleri, yazılımlar kullanılmaktadır. Kullanıcılarımıza da, sevdikleri yazılımların orijinalini almalarını ve kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

4) Forumdaki mesajlarınız yöneticiler tarafından lüzumu halinde değiştirilebilir, anlam bütünlüğü bozulmadan referal eklemelere tabi tutulabilir, kısmen veya tamamen silinebilir, taşınabilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Ayrıca gerektiğinde ve forum içinde yazılan kurallar dahilinde hesabınız süresiz kapatılabilir, silinebilir veya yasal sorumluluk gereği tutulabilir. Üyeler bu anlaşmayı kabul ederek yönetim kararlarını kabul etmiş sayılmaktadır. Bu yöneticilerimizin forumun düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir. Yanlış bir nedenle bu uygulamalarla karşılaştığınızı düşünüyorsanız [email protected] adresinden yöneticilere ulaşabilir ve konunuzun ya da mesajınızın neden silindiğini öğrenmek için destek formu oluşturabilirsiniz.


5) Takma isimler : Kullanıcılarımızdan, forumumuza üye olurken genel kabul gören ahlaki değerlere uygun olan bir takma ad almalarını rica ederiz. Aksi fark edildiği durumda kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı adları ve hesapları silinebilir. Alınan takma adlardan dolayı sitemiz bir sorumluluk kabul etmemekte sorumluluk kayıt olan kişiye aittir.

6) Forum kirliliği : Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz.İç içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz. Eski tarihli konulara eğer ki mesajınız konuyla ilgiliyse mesaj atabilirsiniz. Konuyla alakasız mesaj atarak konuyu güncellemek yasaktır.

7) Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. Geçerli e-mail adresiniz sadece kaydınızı onaylamak, şifrenizi yollamak ve unuttuğunuzda şifrenizi size hatırlatabilmek için istenmektedir.


8) Forumda Dini ve Siyasi ( Ülke Gündemi bölümü hariç) konuların geçtiği mesaj atımları yasaktır bu tür içeriklerin tartışılması yıllar süren deneyim sonrasında bir noktaya ulaşamadığı görülmüş ve gerginlik yaratması yüzünden bu konuların tartışılması yasaktır. Eğer ki yapılan kural ihlali moderatörler tarafından görülürse konu silinecektir.

9) İmza kurallarımız konu dışında üst konu olarak aktarılmıştır. İmza sınırlamaları diğer kullanıcıların foruma katılımlarını arttıracak yönde ayarlanmıştır bu yüzden kısıtlamalar aslında sizin daha yüksek forum deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

10) Forumumuzdaki bazı durumlarda bazı konularda hizmet/ürün satışı üyeler arasında olabilmektedir. Alomaliye.com Forum yönetiminin ve şirketinin kullanıcılar arasındaki birbirleri ile olan ilişkilerinde sorumluluğu yoktur. Dolayısıyla diğer kullanıcılarla iş ilişkisinde bulunmak ve mal alıp satmanın riski tamamen her kullanıcının kendisine ait aldığı bir risktir.

11) Forum yöneticileri ve alt yapısı yazdığınız her mesajı sonsuza kadar saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir yada kaybolabilir. Kullanıcını başvururken bunları kabul etmiş sayılır.

12) Forumda açıklayacağınız kişisel bilgilerinizin diğer forum kullanıcıları tarafından kötüye kullanılabileceğini bilmeniz gerekmekte ve ona göre dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bu gibi davranışlardan dolayı forumumuz sorumlu tutulamaz tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerdedir. Ayrıca yazılan her mesaj üyenin sorumluluğundadır.

13) Forumumuzdaki hak kısıtlamaları yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir ve kullanıcı bu maddeleri kabul etmiş sayılır.

14) Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Sitemiz harici linklerin sorumluluğunu almaz. Linklerin verilme sorumluluğu ilgili üyeye aittir. Mümkün mertebe harici link çıkışını moderatörlerimiz engellemektedir.

15) Sitemizde firmalar ile ilgili yaşadığınız sorunlarla ilgili problemleri sadece ilgili forum başlığı altında paylaşabilirsiniz. Konular firmalardan gelecek yasal talepler neticesinde yasal sorumluluk sebebiyle haber vermeden silinebilir.

16) Forumlarda iki farklı takma ad ve/veya hesap sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları kapatılabilir. Size ait hesabınıza herhangi bir ceza verilmişse, ceza süreniz boyunca başka bir hesapla foruma giriş yapmanız yasaktır ve fark edildiği anda asıl hesabınıza ek 7 günlük uzaklaştırma cezası verilmektedir.

17) Forumumuza attığınız mesajların , üyelik iptali, cezalandırma veya uzaklaştırma gibi durumlarda silinip silinmeyeceğine kullanıcı değil yöneticiler karar verir. Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir, tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş sayılabilir ve veritabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir. Lütfen mesajlarınızı buna göre foruma gönderiniz. Aksi takdirde forum ve yöneticiler sorumluluk kabul etmez anlaşmayı kabul ettiğinizi varsayarlar.

18) Sitemize kayıt olmak için email onayını geçmeniz gerekmektedir. Bu sistem gerçek bir kişi olduğunuzu ve sahte üyelik sahibi olmadığınızı kanıtlamak için getirilmiştir. Onaylamak için ve sonrası için hiç bir ücret alınmayacaktır.

19) Email adresiniz üyeliğiniz devam ettiği sürece veya uzaklaştırılsanız bile saklı kalacaktır. Gerektiğinde süre gelen mahkemelerin istekleri doğrultusunda email bilginiz istediğinde yasal güçlere verilecektir. Bunun dışında üçüncü şahıs ve tüzel kişilikler, Alomaliye.com Forum çalışanlarından seçilmişler hariç olmak üzere sizden başka kimse erişmeyecektir.

20) Alomaliye.com e-mail güvenliğini sağlamakla yükümlüdür ve bunun için tüm imkanları kullanır. Ancak bilişim suçlarına maruz kalma durumunda güvenliğini garanti edemez.

21) Alomaliye.com email adresinize, profilinizde bulunan isteğe bağlı seçeneği seçtiğiniz durumda iş dünyasından son fırsatları bilgilendirici emailler atabilir. Eğer bu mesajları almak istemezseniz her zaman profilinizden değişiklik yapabilirsiniz.

22) Forumda rahatsızlık verme ihtimali bulunan ya da ceza vermek üzere araştırma yapılan kişilerin özel mesajları her zaman adminler tarafından haber vermeksizin okunabilmektedir.

23) Sitemizde üyelerin açtıkları konular, yazılan mesajlar ve diğer paylaşımlar üzerinden yapılan satışlardan gelir elde etmek üzere çeşitli firmalar ile sponsorluk anlaşmaları yapabilmektedir.

24) Sitemiz üzerinden Google LLC şirketine ait sitelere verdiğimiz linklerden ötürü gelir ortaklığına reklam programı çerçevesinde gelir elde etmekteyiz.İlginize Teşekkür Ederiz.
Alomaliye.com Forum Yönetimi
 
Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst