Forumdaşlık...

• Konbuyu başlatan İrem35
  • Başlangıç tarihi
İ

İrem35

Ziyaretçi
Bu forumda yakından tanımadığın birçok insan var....
Belki ismini dahi bilmediğim, hatta bayan/erkek olduğunu bile çözemediğim...
Ama böyle bir forumda paylaşıma ortağızdır, yeri gelir mesleki paylaşımda bulunuruz, yeri gelir beraber gülürüz ( takım rekabetinde olduğu gibi), yeri gelir beraber birşeye öfkeleniriz, yeri geldiğinde de beraber üzülürüz...

Bunu niye yazdım, şu sebepten yazdım...İnsanların bazen birbirlerine destek olması gerektiği günler vardır.

Dünden beri yazılanları okuyorum ve büyük bir üzüntüyle hemde.. sadece benim bazı konularda karşıt görüş verdiğim kişiler burada forumdaşlığı unutup, nasılda konuşabiliyorlar, ona üzülüyorum..
bu konuyu açma sebebim birilerine cevap niteliğinde değil, sadece herkesi birazcık olsun düşünmeye sevketmek istiyorum.

Bu forumun kuralları var elbet, hepimiz bunlara uymak zorunluluğunu kabul ettiğimizden zaten bu foruma üye olduk..

Beni bu forumda bilenler bilir, çok güzel dostluklar, arkadaşlıklar edindim.. Çok fazla sivri dilli olduğumdan yeri geldi çok uğraştım ama herkesin düşüncesine, fikrine saygımda vardır..

benim stajyer35 nickini kullandığım zamanlar aynı bu nickimde olduğu gibi imza köşesinde adım ve soyadım mevcuttur, dolayısıyla hiçbir gizlilik duygusu taşımamaktadır..

üzüldüğüm nokta ise sonucunda hiçbir gerçeklik duygusu taşımayacak olan bir anket konusunun; böyle mühim bir meseleymiş gibi algılanıp, çünkü hepimiz burada bu konunun neşe ile gırgır bir şekilde konuşulduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz.. Bu durumun böyle kötü bir şekilde önümüze konulması beni ayrıca çok üzdü.

isterdimki, forumdaşlığı arkadaşlık gibi görelim.. Herşeyi o konuda gırgırına verdik, güldük eğlendik.. Ama yine yaptığımızı, bildiğimizi yaptık. Nedir o? Bir konu karşısında eğer karşıt görüş bulunduysak, beğenmediysek hemen oklar karşıt görüşte bulunan kişiye isabet eder.

Bu böyle oluncada orada forumdaşlık falan kalmaz.. Onun adı başka birşey olur.

Bu konuyla ve benimle ilgili herhangi bir sıkıntısı olanın özelden bana ulaşmasını istirham ederim.

hepinizi çok seviyorum,

saygılar sunuyorum

İrem TEKİN

Ynt: Forumdaşlık...

Ben tam anlamadım, ya viyanayı feth edip gelmenin sarhoşluğundan ya taşınmanın verdiği yorgunluktan ama anlamadım. Konuyu biraz daha açsak.

66 okumada bir ben anlamadım galiba. O zaman, gençlerin sevgilisi, geldiği kültürü bilmeyip geleceğe ışık tutan, sana kek yaptım parçasıyla dar gönüllere taht kurmuş nil karaibrahimgil in bilmediği, yaşarken efsane olmuş Neşet Ertaş tan "hata benim suç benim" adlı türkü bana gelsin.

kanunkaide ' Alıntı:
66 okumada bir ben anlamadım galiba. O zaman, gençlerin sevgilisi, geldiği kültürü bilmeyip geleceğe ışık tutan, sana kek yaptım parçasıyla dar gönüllere taht kurmuş nil karaibrahimgil in bilmediği, yaşarken efsane olmuş Neşet Ertaş tan "hata benim suç benim" adlı türkü bana gelsin.

irem hanımın 1den fazla üyeliği varmış. yapılan ankette iki ayrı oy kullandığı iddaa ediliyo... oda buna sitem olarak yazdı sanırım.....

Ben Admin FAST ın ne yapmaya calıştığını anlamadım birden konunun içine girip neden yorup yapma gereği hissetti ve sadece bizlerin isimlerini deşifre ederek yazdı halen onuda anlamıyorum.
Ben kendimle ilgili ona acıklama yaptım ama isterdimki bizimle ilgili bi sıkıntısı varsa özelden paylaşsın ben 2005 ten beri bu sitedeyim 300 e yakın arkadaşımı buraya uye ettim tavsiyelerimle her tanıştığım meslek mensubu olsun bu işle ilgilenen arkadaşlar olsun tavsiye ediyorum.
Kendisine büromda 4 tane Pc nin olduğunu ve Ağ üzerinden Paylaşıldığını ve her pc deki personelin bu siteye uye olduğu bilgilerini pekiştirmek acısından onlarında oy kullanmış olabileceğini belirttim
Ama onun yapmış olduğu şey hiç araştırma yapmadan sadece 3 fenerbahcelinin ismini konuya yazarak desifre etmesi
Buda tabiki irem arkadaşımızı rahatsız edip böyle bir yazı yazmış ve ben bu yazıyı sonuna kadar destekliyorum....

Nil Karaibrahimgil bir de tanımak zorundamıyım dememiş miydi, özürü kabahatinden büyük. Daha sonra araya girenler oldu, özür dilemişti, buraya nereden geldik, cumartesi akşamları kanal 6 da cevizkabuğu olurdu, tartışılırdı, sonra program başka kanallara geçti, hatta Hulki Bey, canlı yayında programı bitirdiğini söylemişti, acaba o mu programı bitirdi yoksa popüler kültür artık bu tarz programları mı istemiyor, şimdilerde tarihin arka odası var popüler program, popüler olmasının önemli noktalarından biri muhakkak bayan katılımcıya sürekli her şeyin sorumlusu muamelesi yapılmasıdır, murat bardakçı her ne kadar bilgi sahibi bir insan da olsa bir o kadar da ukaladır, hele konukların tam can alıcı açıklamalarının ortasının mail okuması ile bölünmesi, veya alakasız bir yaklaşım ile soru sorulması vb.... Çok mu meraklıyım tarihin arka odasına , hayır değilim ancak küçüklükten kalma alışkanlıktır, cuma akşamı siyah beyaz film arar gözlerim, cumartesi tartışma programı ararım, alışkanlıktır bunlar, şimdi bu alışkanlıkları doyuramıyorum, siyah beyaz film kalmadı, tartışma programları kör veya danışıklı dövüşe dönüştü, ama ben siyah beyaz film , tartışma programında gelinecek dereceyi gördüm, görmemiş olsam şu an ki popüler kültür ile piş pişlenebilirdim ama ne yazık ki gördüm, ve o kaliteyi istiyorum, halk mı bunu istiyor yok sa halk buna mı dayatıldı bilmem, forum kalitesi de 3/5 farklı anlayışta değildir, görüldü ise, kalite sürekli istenir, ama görülmedi ise nerede popüler kültür var ise problem yok, üye sayısı milyonlar bile olabilir, az üye öz üye iyidir. Gerek bilgi gerek arkadaşlık insanlık paylaşılmayacaksa neye yarar, mezara mı götürülecek? Üye ister 1 ister 1000 üye olarak kayıt olsun, belki kişiliği 1000 farklı üye olarak yazacak kadar geniştir, kaliteyi getirsin yeterli gerisi mühim değil. Üye başına maliyet mi var. Varsın fener ankette fark atsın, burada yapılan anket kadar küçük değil takım tutkusu.

İrem hanım spartacus ü DVD ye çekmeyin gerek yok, adres verin kargo yapıp göndereyim.

İrem35 ' Alıntı:
Bu forumda yakından tanımadığın birçok insan var....
Belki ismini dahi bilmediğim, hatta bayan/erkek olduğunu bile çözemediğim...
Ama böyle bir forumda paylaşıma ortağızdır, yeri gelir mesleki paylaşımda bulunuruz, yeri gelir beraber gülürüz ( takım rekabetinde olduğu gibi), yeri gelir beraber birşeye öfkeleniriz, yeri geldiğinde de beraber üzülürüz...

Bunu niye yazdım, şu sebepten yazdım...İnsanların bazen birbirlerine destek olması gerektiği günler vardır.

Dünden beri yazılanları okuyorum ve büyük bir üzüntüyle hemde.. sadece benim bazı konularda karşıt görüş verdiğim kişiler burada forumdaşlığı unutup, nasılda konuşabiliyorlar, ona üzülüyorum..
bu konuyu açma sebebim birilerine cevap niteliğinde değil, sadece herkesi birazcık olsun düşünmeye sevketmek istiyorum.

Bu forumun kuralları var elbet, hepimiz bunlara uymak zorunluluğunu kabul ettiğimizden zaten bu foruma üye olduk..

Beni bu forumda bilenler bilir, çok güzel dostluklar, arkadaşlıklar edindim.. Çok fazla sivri dilli olduğumdan yeri geldi çok uğraştım ama herkesin düşüncesine, fikrine saygımda vardır..

benim stajyer35 nickini kullandığım zamanlar aynı bu nickimde olduğu gibi imza köşesinde adım ve soyadım mevcuttur, dolayısıyla hiçbir gizlilik duygusu taşımamaktadır..

üzüldüğüm nokta ise sonucunda hiçbir gerçeklik duygusu taşımayacak olan bir anket konusunun; böyle mühim bir meseleymiş gibi algılanıp, çünkü hepimiz burada bu konunun neşe ile gırgır bir şekilde konuşulduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz.. Bu durumun böyle kötü bir şekilde önümüze konulması beni ayrıca çok üzdü.

isterdimki, forumdaşlığı arkadaşlık gibi görelim.. Herşeyi o konuda gırgırına verdik, güldük eğlendik.. Ama yine yaptığımızı, bildiğimizi yaptık. Nedir o? Bir konu karşısında eğer karşıt görüş bulunduysak, beğenmediysek hemen oklar karşıt görüşte bulunan kişiye isabet eder.

Bu böyle oluncada orada forumdaşlık falan kalmaz.. Onun adı başka birşey olur.

Bu konuyla ve benimle ilgili herhangi bir sıkıntısı olanın özelden bana ulaşmasını istirham ederim.

hepinizi çok seviyorum,

saygılar sunuyorum

İrem TEKİN

:) :)