G.M.S. İradı Beyanı

Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
401
Gerçek Usulde Gelir vergisi mükellefi olan bir kişinin yıllık brüt 3.600 tl. stopaja tabi işyeri kira geliri var. bu tutar 19,800 tl. geçmediği için beyan zorunluluğu yok diye düşünüyorum. Fakat Gelir vergisi mükellefi olması sebebi ile beyan zorunluluğu oluşmaktamıdır?
 
Üyelik
18 Mar 2009
Mesajlar
140
Ynt: G.M.S. İradı Beyanı

Gv mükelefin sanırım ticari kazancı da var.. GVK 86/c maddesinde yazılı olan ticari kazancı 103.maddedeki gelir dilimlerini aşıyorsa GVK 86/c madde hükmüne göre bu işyeri kirasını beyannameye dahil etmelisiniz.
 
Üyelik
3 Kas 2007
Mesajlar
823
Ynt: G.M.S. İradı Beyanı

19800 TL Yİ AŞMADIĞI SÜRECE ne beyan edilir nede başka gelirlere ilave edilmez ister gelir vergisi mükellefi olsun ister mükellef olmasın
 

Benzer konular

Üst