Garanti iade

aday

Katkı Sunan Üye
bayilere yedek parça satılıyor ve garanti kapsamında mallar.Bayilerden çek alırken çoğu zaman garanti kapsamında bize iade kesiliyor ve cari hesaptan düşüyor bizim müdürde çeki ben tam almak istiyorum adamlara örneğin 100.000 tl mal sattuysam bana garanti kapsamında yolladıklarına iade faturası kesmesinler hesaptan düşmesinler adı üstünde aynen malını geri kendilerine iade edecez sakın garanti iade faturalarını işleme almayın diyor ama bayilerde olmaz öyle şey ben garantide olsa malı sana iade ederim iade faturası keserim cariden düşerim elinde mal varsa sen bana fatura kes gene yolla diyor her iki tarafta kendini haklı görürken ortada biz muhasebeciler günah keçisi olup her iki taraftanda laf duyuyoruz sizce kim haklı atlar tepişir eşekler ezilir demiş atalarımız

Ynt: Garanti iade

Bayinin stoğundan malı çıkması ve size sevk edebilmesi için sizin de aynı şekilde kusurlu malı tedarikçi/üretici/distribütöre iade etmeniz için fatura kesmeniz gerekiyor.

Bayiler haklı fatura kesmek hususunda kaldı ki başka türlüsü gayri resmiye girer.