Geç gelen faturanın kdvsi.?

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba arkadaşlar,
nisan ayında bize kesilen bir fatura kdv yapılırken dikkate alınmamış, bu faturanın kdv si 100,00 tl. mayıs ayı kdv sinde bu miktarı indirmemin bir sakıncası olur mu?

Ynt: İnd KDV

Evet bir sakıncası olmaz. Ancak Ba formunu hazırlarken nisan ayında dikkate almanız gerekmektedir.

23 seri numaralı KDV Genel Tebliğinde[8] açıklama yapılmıştır:

?KDV Kanununun 29. maddesine eklenen 3. fıkra ile de indirim hakkının vergiyi doğuran olayın vuku bulduğu takvim yılı aşılmamak şartıyla ilgili vesikaların kanuni defterlere kayıt edildiği vergilendirme döneminde kullanılabileceği hükme bağlanmıştır.

Eğer ba formunu etkiliyorsa ba formuna düzeltme verebilirsiniz. 10 gün içinde.

teşekkürler arkadaşlar, küçük bir rakam olduğu için ba yı etkilemiyor zaten.

ki serbest meslek olduğu için ba da sözkonusu değil zaten bizim için.

merhabalar
aşagıda yazacagım kdv hesapların durumun a ilişkin kdv tahakkuk kaydını yapar mısınız acaba? ben de kı hesap bir türlü uymuyor.
191 ind. kdv 2,500
391 hesaplanan kdv 2,300
190 devreden kdv 200 TL. (şimdiden teşekkür ediyorum.)

esmaca ' Alıntı:
merhabalar
aşagıda yazacagım kdv hesapların durumun a ilişkin kdv tahakkuk kaydını yapar mısınız acaba? ben de kı hesap bir türlü uymuyor.
191 ind. kdv 2,500
391 hesaplanan kdv 2,300
190 devreden kdv 200 TL. (şimdiden teşekkür ediyorum.)

----------31.05.2010 kdv mahsup----------

391 2.300
190 200

191 2.500
-----------------------------------------------------

ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM:)

· Lütfen başlık açmadan önce Forum Kuralları'nı okuyunuz.

· Büyük harflerle başlık ve mesaj içeriği yazmak yasaktır.
·
· Değiştir düğmesine basarak mesajı değiştirniz Yoksa silinecek

merhaba arkadaşlar aranızda luca programı kullanan var mı?varsa bana yardımcı olabilirmisiniz ben yeni kullanmaya başladım ve ücret tah.otomatik tanıtıp yapabiliyorum fakat kdv tah.böle bir uygulama var mı avrsa nasıl?şimdiden teşekkür ederim.

aslaner ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar aranızda luca programı kullanan var mı?varsa bana yardımcı olabilirmisiniz ben yeni kullanmaya başladım ve ücret tah.otomatik tanıtıp yapabiliyorum fakat kdv tah.böle bir uygulama var mı avrsa nasıl?şimdiden teşekkür ederim.

kdv tahakkukunda böyle bir uygulama henüz yok...