Geç mi Kaldım ?

Merhabalar, 4 yıldır bir kamu bankasında çalışmaktayım. Mesleğimden memnun değilim, bu memnuniyetsizlik ruh sağlımı bozacak derecede ilerledi.Baskı ve mobbingden yılmış durumdayım.Kurum içerisindeki Siyaset ve torpilden midem bulanıyor artık. Bir arayış içerisindeyim. Şuanda 29 yaşındayım ve ortalama 4 bin TL kazanıyorum. Yüksek lisans mezunuyum. Sizce SMMM+ Bağımsız denetim macerasına girmelimiyim ? çok mu geç kaldım, değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar, 4 yıldır bir kamu bankasında çalışmaktayım. Mesleğimden memnun değilim, bu memnuniyetsizlik ruh sağlımı bozacak derecede ilerledi.Baskı ve mobbingden yılmış durumdayım.Kurum içerisindeki Siyaset ve torpilden midem bulanıyor artık. Bir arayış içerisindeyim. Şuanda 29 yaşındayım ve ortalama 4 bin TL kazanıyorum. Yüksek lisans mezunuyum. Sizce SMMM+ Bağımsız denetim macerasına girmelimiyim ? çok mu geç kaldım, değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Öyle bi zamanda yazmışsın ki kimse seni kaale almamış.Çünkü sınav sonuçları stresinde herkes.Öncelikle şunu söyliyim hiç bişey için geç değil.İstersen yaparsın yani.Ama dediğin siyaset ve torpil her makamda ve her yerde var.Bu yüzden işinin kıymetini bil derim öncelikle

hiç bir şey için geç değildir hayalelrinin peşinden gitmelisin

Tavsiyelerinize gerçekten ihtiyacım var. Konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyorum.

Arkadaşın dediği gibi hiç bir iş için geç değildir. Can çıkmadan umut çıkmaz. Ama. Aması seçtiğiniz hedefin getirisi nedir? Şuan ki pozisyonunuzdan memnun olmazsanız da yapacağınız iş, durumunuza iyi bir seçenek oluşturacak mı? Bunları iyi düşünmek lazım. Yani bana göre işinizden olmadan, hedefinize ulaşmalısınız. Bu dönemde kesinlikle işsizlik çekilir dert değil hele sizin iyi kötü devlet memurluğunuz var. Hadi gözünüzü karartınız o zaman gelelim işin muhasebesine. Smmm ve bağımsız denetim hedefiniz için en iyi ihtimalle bütün şartları zorlasanız 4 sene sonraya yani 33 yaşında belgeyi alırsınız. Şimdi ne yapacaksınız? Büro mu? kesinlikle tavsiye etmem ilk 3 beş sene 100 lira ile geçinirim derseniz devlet memurluğundan sonra bunalıma girersiniz.? Özel sektör? Smmm ruhsatı bir hiçtir, eğer yeterli tecrübeniz yoksa. En son bağımsız denetim kaldı. Onda da bir üç sene karın tokluğuna staj yapacaksınız oldu mu yaş 36. Şimdi denetçi oldunuz sıra geldi sizi denetçi olarak alacak firma bulmakta. 36 dan sonra iş arayacaksınız, en iyi ihtimalleri düşündüğümüz için örnekte, hemen iş buldunuz ve şuan ki aldığınız ücrete bile yaklaşamayan bir ücretle belirsiz ve garantisiz bir sürede çalışmaya devam edeceksiniz. 40 yaşında pişersiniz. 11 yıl. 11 yılda buraya üç aşağı beş yukarı gelirsiniz ama 11 yılda pozisyonunuzda nerelere gelirsiniz onu düşünün ya da 11 yıl tasarruf yapıp şuanda ilgilenmeye başlayacağınız bir sektöre yatırım yapıp girişimci olursanız gerçek bir işverene dönüşürsünüz. Ben olsam en son seçeneği yani girişimciliği seçerdim. Bu arada yüksek lisanstan bir 1 yıl kazancınız var yeni gördüm onu yani 10 yıl hadi yine iyisiniz.

Son düzenleme:
Statü olarak devlet memuru değilim. 4857 sayılı iş kanuna tabiiyim. Yani BİM de çalışan bir personel ile benim iş sözleşmem aynıdır. Çalışma şartları olarak da özel sektörden pek farklı sayılmaz. Hatta bazen özel bankalardaki çalışma ortamının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü orada performans ve liyakat esas alınır. keşke genel müdürlükte vergi ve muhasebe birimlerinde çalışma imkanım olsaydı, stajımı da yapardım.İlginiz için teşekkür ederim.