Geçici Personel Görevlendirmesi.

zarha

Katkı Sunan Üye
özel kanunla kurulmuş bir özel hukuk tüzel kişiliğiyiz.

çevre il müdürlüğünden 1 ay arayla geçici olarak çevre mühendisi kurumumuzda görevlendirilmektedir.

fakat biz amu kurumu değiliz.

dolayısıyla, 1 er arayla görevlendirilen bu personeli nasıl çalıştırabiliriz, ücretini nasıl verebiliriz ya da verebiilirmiyiz.?

teşekkür ederim.

Sn. Zarha;

Bu durumda bana göre en sağlıklı yol her seferinde işe giriş ve çıkış bildirimlerinin yapılmasıdır. Ücretini nasıl verebilirizi anlamadım. Ücret açısından bu işçinin de diğer ücretlilerden bir farkı yok. Konuyu biraz daha açmanızda yarar var.

sayın Onursal TAŞTAN
Bu durumda bana göre en sağlıklı yol her seferinde işe giriş ve çıkış bildirimlerinin yapılmasıdır. demişsiniz.

1-bu görevlendilen arkadaşlar 657 sayılı kanuna tabi devle memuru olursa onlar açısından bir sorun çıkar mı?
2-biz her ay değişik kişilere giriş şıkış yaparsak bizim ve onlar açısından bir sorun çıkar mı? çıkış yapılan kişiler dönüp dolaşıp 5 ay sonra bir daha baştan başlayacaklar.
3-hizmet sözleşmeleri, kıdem ve ihbar tazminat hakları, yıllık ücretli izin ve hafta tatili hakları v.b. oluşurmu?

yukarıda çalıştırılmasından bahsedilen personel aynı zamanda devlet memuru olarakta görevini yürütecektir.?

teşekkür ederim.