Geçici Vergi Beyannamesi Örneği

Adem ÜNLÜ

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar bana herhangi bir muhasebecinin yapılmış olan geçici vergi beyannamesi örneği bulabilirmisiniz. Yada aşağıda bilgilerini verdiğim kişinin geçici vergi beyannamesini yapabilirmisiniz.

Muhasebe İşletmesi

Muhasebecinin kestiği makbuz brüt toplamı = 1.200,00
Muhasebecinin kestiği stopaj tutarı = 190
Muhasebecinin toplam gideri = 850

Sağolun

Ynt: Geçici Vergi Beyannamesi Örneği

Ruhsatlı bir meslek mensubu ile yüz yüze görüşün. Hiç kimse size gerçek beyan örneği veremez, verirse suç işlemiş olur. Uzaktan kumanda beyan da doldurulamaz.

Sevgili dostum,

Zaten ben kimsenin bilgilerini falan istemiyorum, sadece beyannamenin kar/zarar ve vergi bölümleri yazılmış olsun yeter. Bir yerde takıldım onun için soruyorum. Aslında takıldığım yerde şurası, kesilen makbuzlarının stopajları her dönemki geçicide düşülecekmi yoksa, ilgili dönemlerde düşülmeyip sadece yıl sonundaki beyannamedemi beyan edilecek. Onun için sordum.

252 Nolu G.V.K.Genel Tebliği
2.4. Tevkif Yoluyla Kesilen Vergilerin Geçici Vergiye Mahsubu

İlgili dönemler halinde hesaplanan geçici vergiden varsa o hesap dönemi ile ilgili olarak daha önce ödenmiş geçici vergi ve geçici vergiye tabi kazançlarla ilgili olarak tevkif edilmiş vergiler mahsup edilmekte, mahsuptan sonra kalan tutar o dönem için ödenmesi gereken geçici vergi olmaktadır.

Adem ÜNLÜ ' Alıntı:
Arkadaşlar bana herhangi bir muhasebecinin yapılmış olan geçici vergi beyannamesi örneği bulabilirmisiniz. Yada aşağıda bilgilerini verdiğim kişinin geçici vergi beyannamesini yapabilirmisiniz.

Muhasebe İşletmesi
Muhasebecinin kestiği makbuz brüt toplamı = 1.200,00
Muhasebecinin kestiği stopaj tutarı = 190
Muhasebecinin toplam gideri = 850
Sağolun
brüt 1.200.00 tl için ayrıştırma yapıyorum.

Toplam gelir : 1.016.95
kdv : 183.05
g.top : 1.200.00

kes.stopaj: 203,39.

ser.meslek kazancı :1.016.95
hes.geçici vergi : 152.54
mahsup ed.stopaj :203,39
ödenecek geç.vergi : 0
sonraki dön.dev.tevkifat tutarı :50,85
umarım bilgiler sorununuzu çözer.

not :giderlerinizi dikkate almadım.siz onuda dikkate alın tabi.

Arkadaşlar yardımlarınız için sağolun.