Geçiçi Vergilerin Gelir Vergisinden Mahsubu

Mrb. Arkadaşlar...

Gelir Vergisi beyannamesini e beyanname ile gönderirken ebeyanname kontrol aşamasında yazılan geçici vergilerin gerçekten ödenip ödenmediğini kontrol ediyormu.

Ödenmediği halde indirime yazılıp mahsup edilen geçici vergi durumu ile hiç karşılaştınız mı....

Ynt: Geçiçi Vergilerin Gelir Vergisinden Mahsubu

Bu gibi kontrolleri yapmak size ait, sistem ne yazdı iseniz kabul eder. VD sonradan yapacağı kontrollerde farkına varır ve düzeltme beyanı ister.

T U R K O cevap için teşekkür ederim. Vergi dairesi borç detayını vermedi.Mükellefte yeni geldi defteri. Eski muhasebeci malum olay yarısını yemiş yarısını yatırmış. Acaba dedim e beyanname kontrol edip hata raporu verirse ordan bari çıkartalım doğru rakamı diye sormuştum.

Bu meslekten böyle insanlar yüzünden soğuyorum. Yedin parayı bari kimin nesini yediğini hesapla. Dosya allak bullak. Vergi dairesi benden beter....

Sayın Meslektaşlar
Vergi Daireleri ödenmeyen geçiçi vergilerinin mükelleflerden tarafından gelir vergisinden mahsubu halinde Vergi Ziyaı cezası uygulamaktadır. Bilgilerinize...

Mükellefinizle vd gidip şifre alın ve int durumuna bakın.

Sağolsun bizim vergi dairelerimiz bi saçma uygulama daha yürütüyorlar. Borcu olan mükellefe şifre vermiyorlar. en az yarısını ödemesini istiyorlar.

şifre almanın borç ile ne alakası var .. ??? ??? ???

Onu bizde çözemedik servis şifre zarfını hazırlıyor. Müdür yardımcısına imzalatın getirin diyor. Götürüyoruz. Müdür yardımcısı borca bakıyor. Bunu ödeyin gelin vereyim deyip zarfı alıyor. Eğer bir iki hafta içinde ödemezsen hazırladıkları şifreyi iptal ediyorlar.