fonradar

Geçmiş Tarihe Ait Fatura Düzenleme Ve Sevk Tarihi

Merhabalar ben 21.01.17 cumartesi tarihinde internet üzerinden bir mal sipariş ediyorum. 23.01.17 Pazartesi günü siparişim işleme alınıp kargoya veriliyor 24.01.17 Salı günüde elime ulaşıyor dikkatli incelediğimde faturanın düzenlenme ve sevk tarihinin 20.01.17 Cuma günü yazıldığını fark ettim ben siparişi vermeden bir önceki güne yapılmış. Forum içerisinde yaptığım araştırma sonucu şunu buldum

5. (3239 sayılı Kanunun 20'nci maddesiyle değişen bent) Fatura, malın teslimi veya hizmetin yapıldığı tarihten itibaren azamî (5035 Sayılı Kanunun 48/1-b maddesiyle değişen ibare. Geçerlilik:01.01.2004; Yürürlük:02.01.2004) yedi gün(*) içinde düzenlenir. Bu süre içerisinde düzenlenmeyen faturalar hiç düzenlenmemiş sayılır.

Mesleğim gereği bu tip konulara karşı fazla bilgi sahibi olmadığım için net olarak cevap almak istedim. Bu firmanın yaptığı yasal mıdır ? Değil ise cezası var mıdır ?

yaptığı yasal olmayan bir işlem çünkü sizinle 20 01 2017 Tarihli bir işleminiz yok .iptal edilir fatura yeni fatura kesilir .cumartesi fatura kesmek istememiş bir gün öncesine yani cuma gününe kesmiş bunun için ne düşünmüş bilmiyorum ne ayarlama yapmak istemiş bilmiyorum .
en önemli soru siz ürününüzü tam almışmızınız tam süresinde istedfiğiniz gibi almışsanız dürüst bir satıcı var karşınızda sonra evrak boyutu düzeltilir .