fonradar

GEK08-2 Kdv Kontrol Raporu Hatası.

URUM79

Fenomen Üye
Kdv iade/mahsup ile ilgili Kdv kontrol raporu ile birkaç hata aldım. Bunları düzelteceğim. Fakat,

GEK08-2. İade Talep Eden Mükellefin satış faturasına belge basım bilgileri veri ambarında bulunamamaktadır.
- doğru çünkü e -arşiv olarak kesildi. :)
2020000000001 bu şekilde giriş yaptım. Seri kısmını boş bıraktım.

Nasıl yapmam gerek yardımcı olurmusunuz.?

Kdv iade/mahsup ile ilgili Kdv kontrol raporu ile birkaç hata aldım. Bunları düzelteceğim. Fakat,

GEK08-2. İade Talep Eden Mükellefin satış faturasına belge basım bilgileri veri ambarında bulunamamaktadır.
- doğru çünkü e -arşiv olarak kesildi. :)
2020000000001 bu şekilde giriş yaptım. Seri kısmını boş bıraktım.

Nasıl yapmam gerek yardımcı olurmusunuz.?
Tam bir bilgim yok ama, sorunuza istinaden seriyi boş bıraktım dediniz. E-arsiv faturaların serisi "gib" ile başlıyor. Birde gib girerek denemenizi öneririm.

seri kısmı boş fatura numarası 16 hane olacak şekilde girin. fatura size düzenlenmemiş ise gene aynı hatayı veir

Cevaplarınız için çok teşekkürler, KDV kontrol raporlarındaki hataların giderilmesinin yanısıra, Vergi dairesi yazısında,
* İndirim listesinde yer alan mutfak gideri, yemek, muhtelif masraf, vb, giderlere ait
ÖKC Fişlerin tenzili,
istemektedir. Zaten ilgili dönemin kdv beyanını düzelteceğim için düzeltme yapmışken yukarıda açıklanan fişleri de beyannameden çıkartmalımıyım...? Yoksa sadece indirilecek kdv listesindemi çıkartmalıyım.?

Cevaplarınız için çok teşekkürler, KDV kontrol raporlarındaki hataların giderilmesinin yanısıra, Vergi dairesi yazısında,
* İndirim listesinde yer alan mutfak gideri, yemek, muhtelif masraf, vb, giderlere ait
ÖKC Fişlerin tenzili,
istemektedir. Zaten ilgili dönemin kdv beyanını düzelteceğim için düzeltme yapmışken yukarıda açıklanan fişleri de beyannameden çıkartmalımıyım...? Yoksa sadece indirilecek kdv listesindemi çıkartmalıyım.?
düzeltme beyannamesinden de söylediği giderleri çıkartacaksın. birde aklınızda bulunsun düzeltme beyannamesini verirken düzeltme açıklamasını düzeltmeyi ne için verdiğinizi açıklayarak yazın, çünkü vergi incelemesi vs olduğu zaman bazen anlamıyorlar ve ceza kesebiliyorlar. Bir mükellefin başına böyle bir durum gelmişti. Ek bir bilgi olarak yazmak istedim.

Teşekkürler

indirilecek KDV listesinden çıkarırsanız beyannameyi mecbur düzeltirsiniz ikisi birbirini tutması için.
tenzil istendiğinde direk dilekçe-izahat yazıp şu kadar tutarı tenzil edin iadeyi tenzil ederek yapın yazıp halledebilirsiniz.

indirilecek KDV listesinden çıkarırsanız beyannameyi mecbur düzeltirsiniz ikisi birbirini tutması için.
tenzil istendiğinde direk dilekçe-izahat yazıp şu kadar tutarı tenzil edin iadeyi tenzil ederek yapın yazıp halledebilirsiniz.
İndirim listesinde yer alan mutfak gideri, yemek, muhtelif masraf, vb, giderlere ait
ÖKC Fişlerin tenzili, istenmiş ise iade tutarından tenzil ederseniz, indirilecek listesinde düzeltme tapmanıza gerek kalmaz.