gelir vergisi hakkında sorularım var.

Merhabalar arkadaşlar, gamesatış ve itemsatışta 2023'ten beri oyun hesap satışı yapıyordum. İtemsatışta toplam 33 satışım var ve sitede 3800 TL kazancım olduğu gözüküyor. Komisyondan bana kalan 3600 TL'dir. Benim düzenli satışım ve gelirim yok; bu parayı 1 seneye böldüğümüzde günde 10 TL'ye denk geliyor. Kazancım düzenli ve yüksek olmadığı için gelir vergisi ödemem aklıma hiç gelmemişti. O zamanlar 17 yaşındaydım, olayları tam bilmiyordum. Şahıs şirketi açmak için yaşım yetmiyordu bir de. Bu aralar aklıma takılıyor; eğer ödemem gerekiyorsa nasıl bir yol izlemem gerekir? 1-2 aydır korkudan siteye girmiyorum, artık satış yapmayacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gamesatışta ise 1 senede toplam 145 satışım var. Kazancım maksimum 5-10k arasıdır. Benim hesabıma düşen toplam para 40k falan olabilir; fakat bu paranın %95'ini siteye geri yüklüyordum. O yüzden yüksek görünmesi yanlış anlaşılmaya müsait olabilir mi sizce? Örnek olarak, ben kendi hesabımı 100 TL'ye satıyorum, bana kalan para komisyonlardan 90 TL olarak kalıyor. Siteye tekrardan 90 TL yüklüyorum, gidip başka hesap alıp onu 110 TL'ye satıyordum. Buradan kazancım 20 TL mesela. Umarım yardımcı olursunuz, ileride başımın yanmasını istemiyorum. Eğer ödemem gereken vergiler varsa, ödemek isterim. Bazı arkadaşlar neden hesap satışı yaptın diyebilir; o zamanlar öğrenci olduğum için kendime harçlık çıkartıp test kitabı almak istiyordum. Yani şu an 18 yaşındayım, kökten bıraktım. Hesaplarımı da kapatmayı düşünüyorum.