Gelir Vergisi İadesinde Beyanname İle İlgili Bir Sorun

avukata ait, gelir vergisi beyannamesinin "kesinti yolu ile ödenen vergilere ilişkin liste " bölümünde yer alanlarla ilgili bir problem var. BİRİNCİSİ:Mart ayında bir mahsup talebinde bulunduk, bu ekler kısmının incelenmesi sonucu
potansiyel mükellef olduğundan, bu istenen mahsubu yapamayacaklarını ve de DÜZELTME BEYANNAMESİ VERMEM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER . Bundan feragat ediyoruz, tamam dememe rağmen, ısrarla düzeltme bey.istediler. Bende bir yazı yazın bana o zaman dedim. Yazıları Geldi. Buna istinaden, Biz de " tamam yapılan araştırma sonucunda yapılan tespiti kabul ettiğimizi ve bu tutarı istemediğimizi belirten bir dilekçe yazdık, yani feragat ettim , dedim. Onlarda Aldı kabul ettiler. Bundan sonrasında İKİNCİSİ: Baro Başkanlığı yazılması gerekirken, cumhuriyet başsavcılığı yazılmış, tabi vergi numaralarıda ayrı ayrı olması gerektiğinden , (Bu arada bu baroya veya başsavcılığa kesilen makuzlar çok olunca , gidin onlardan bize bir yazı getirin diyor vergi dairesi, imzalı mühürlü, adımıza şu makbuzlar kesilmiştir diye biz o yazıyı aldık, bir dilekçe ekinde sunduk. ) 3 adet baro başkanlığı mabuzunu biz başsavcılık olarak bildirmişiz gelir vergisi beyannamesinde. bir de bunu bulup çıkardılar( tamam bu bir hata) yine bize DÜZELTME BEYANNAMESİ vereceksiniz dediler.Biz yine bir dilekçe ile Barodan alınan imzalı mühürlü bir döküm, başsavcılıktan alınan imzalı mühürlü bir dökümü, ekledik. Üst kısmada şunu yazdım.beyannamede sehven başsavcılık yazılmış ama, dilekçem ekinden anlaşılacığı üzre diye.Yine olmaz böyle mdr yardımcısına havale ettirdim ( ama o bölüme bakan değil diğer servise bakan mdr.yrd.na) esas dosyaya bakan memurun olduğu bölümdeki mdr yrd.ISRARLA DÜZELTME BEYANNAMESİ istiyor.konuşmakla anlaşamadık, bana başladı tuhaft tuhaf şeyle söylemeye, incelerim defterinizi, evet... mahsubunuzu yapmıyorum....karşılıklı biraz atışma oldu tabi, beni tehdit etti hep kısacası. siz kim oluyorsunuzda mahsubu yapmam diyorsunuz, filan baya gerilimli geçti kısacası.sonuç olarak ben odadan çıktım. Havale edilmiş bir talebimi bıraktım orada. Nasıl bir son olur sizce arkadaşlar. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ynt: Gelir Vergisi İadesinde Beyanname İle İlgili Bir Sorun

merhabalar
herhangi bir sorun olmaz.hiçbirşey yapamazlar.mahsup işleminizi yapmıyorlarsa bulunduğunuz ildeki gelir idaresi başkanlığına kadar gidin.durumu izah edin bence en mantıklısı bu

Ynt: Gelir Vergisi İadesinde Beyanname İle İlgili Bir Sorun

tşk ederim serkan bey, benimde düşüncem bu çerçevede, fikir almak istemiştim.