Genel Kurul

fatmanur

Katkı Sunan Üye
herkese kolay gelsin

şirketimizin 2001 yılından itibaren hiç genl kurulu yapılmamış

neler yapmamız gerekyor bilen arkadaşlardan yardımcı olmasını istiyorum ..
iyi çalışmalar

Bu şekilde olması gerekiyor!

Merhaba Fatmanur;

Sizin 2001 yılından yine iyi benim 1998 yılından beri genel kurul toplantım yapılmıyordu. :)

Şirket yönetim kurulu sizde biliyorsunuz ki 3 yılda bir yenilenmesi gerekiyor. 2004 yılında yönetimi yenilemiş ve tekrar imza yetkisi vermiş iseniz, sorun yok.

Fakat bunu belirlememiş iseniz.İlk etapta Olağanüstü genel kurul toplantısı ile yönetim kurulu belirlenmeli ve imza yetkisi verilmesi.

Daha sonra Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğüne Müraacat edilecek. Müraacatta dilekçeniz, noter onaylı yönetim kurulu kararınız ve yönetim kurulu kararı (2001,2002,2003,2004 yıllarına ilişkin olağan genel kurulumuz diye belirtilecek), komiser ücreti her yıl için ayrı ayrı hesaplanacak, imza sirküleri güncel olan. Bu evraklarla müraacat edilecek.
Daha sonra geenel kurul toplantısında olması gereken tüm evraklar 2001-2004 yıllarıını içerecek tutanaklar,yönetim kurulu faaliyet raporu vs.
Bilançolar da ilgili yıllara ilişkin tasdik edilecek.

Bu şekilde icra etmeniz gerekmektedir.

İyi çalışmlar, hoşçakalın.

merhaba arkadaşlar
ifade ettiğini gibi a.ş'lerde her yıl genel kurul toplanması zorunlu ve yönetim kuruluna da en fazla 3 yıl yetki verilmektedir. eğer bu sürelerde genel kurul yapılmazsa yönetim kurulu kendiliğinden düşer. ortakalar yeniden yönetim kurulunu oluşturmak istiyorlarsa ortaklardan birinin mahkemeden olağanüstü genel kurul toplanması için kayyum olarak kendisini atamasını istemesi lazım
mahkeme atamayı yaptıktan sonra toplanacak ilk olağanüstü kurul olağangenel kurulun toplanması için çalışmalara başlayacaktır.

VERİLEN İLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDRİM ..

YALNIZ 2004 YILINDA YÖNETİM KURULU GÖREV TAKSİMİ YAPILMIŞ
SADECE OLAN GENEL KURUL YAPMAK YETERLİ Mİ ?

EVET YETERLİ!

MERHABALAR FATMANUR;

ERKAN BEYİN KATKISI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. TAHİMİN 2004 YILINDA OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI İLE KAĞIT ÜSTÜNDE YÖNETİM KURULU SEÇİLMİŞ VE İMZA YETKİSİ VERİLMİŞ.

SİZ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI İÇİN MÜRAACAT EDECEKSİNİZ.

İYİ ÇALIŞMALAR, HOŞÇAKALIN.

arkadaşlar fatma hanım 2001 yılından beri genel kurul yapamadıklarını söylüyor. T.T kanunun ilgili maddelerine dikkat etmenizi isterim A.Ş'lerin yönetim kurulu üyeleri genel kurul tarafından seçilir ya da azl edilir tescil edilmemiş hiçbir genel kurul kararın bağlayıcılığı yoktur. kağıt üstünde yönetim kurulu seçilmez sicil memurluğuna gidin bakalım ordan yetki belgesi alabilecek misiniz. kağıt üstünde seçilen yönetim kurulu hiçbir anlam ifade etmez
hepinize başarılar dilerim

arkadaşlar 2004 yılında yapılan tescil edilmiş ve yayınlanmış
bence sacede olagab genel kurul yapmamız gerekiyor..

fatma hanım kusura bakmayın ifadeleriniz arasında bir tutarlılık yok önceki açıklamanızda kağıt üzerinde taksimin yapıldığını söylediniz.
madem ki 2004 yılında yönetim kurulu seçilmiş yasal olarak yetkilendirilmiş o zaman sorun yok bu yönetim kurulu karar alıp genel kurul toplantısı hazırlığı yapması lazım

GENEL KURUL TOPLANTISI İÇİN HAZIRLIKLAR

- Öncelikle genel kurulda görüşülecek olan konuları tespit ediniz.

- Karar defterine görüşülecek konuları kapsayan gündemi yazınız.

- Kararı noterden tastik ediniz.

- Bakanlık dilekçenizi yazınız.

- Bakanlık dilekçenizin ekinde tastikli kararı bakanlığa veriniz.

- Hükümet komiseri için harç yatırınız.

- Bakanlıktan toplantı gününüzü tam olarak öğrenin ve hangi hükümet komiserinin geleceğini önceden öğreniniz.

- Bu arada genel kurulda toplantısı yapılacak yıllara ait:

* Bilanço,

* Gelir tablosu

* Yönetim Kurulu Raporu

* Denetim Kurulu Raporlarını hazırlayınız.