fonradar

Gerçekten 2 yıl içerisinde 7 Dersi Veremeyipte 2 yıl Bekleyen Varmıdır Acaba?

Ynt: Gerçekten 2 yıl içerisinde 7 Dersi Veremeyipte 2 yıl Bekleyen Varmıdır Acaba?

2 yılda sınavı veremeyen olsa kesin bi çatıya çıkıp haber olurdu bizde öğrenirdik :eek: sanmam

Ynt: Gerçekten 2 yıl içerisinde 7 Dersi Veremeyipte 2 yıl Bekleyen Varmıdır Acaba?

kubil ' Alıntı:
2 yılda sınavı veremeyen olsa kesin bi çatıya çıkıp haber olurdu bizde öğrenirdik :eek: sanmam

Hiçbir zaman büyük konuşma !!! Sınavı verememek boş insan demek değildir.Hiç bilmeyenler ilk girişte 7/7 yaptığınada şahit olursun yılların muhasebecisinin dosya yaktığınıda.

PELİNFA ' Alıntı:
ACCO ' Alıntı:
özel bir şirkette çalışıyorum, şirketimiz tam tasdik kapsamında ve YMM denetiminde staj yapıyorum. yukarıda yazılanları okudukça şükrediyorum. bir insan evladı, diğerine bu kadar eziyet yapabilir mi, diye düşünmekten kendimi alamadım. yanında staj yaprığınız SMMM ler resmen bunu fırsat bilip , kendilerini ezici güç olarak görüp , sindirilmiş, pasif, kendine güveni olmayan adaylar yetiştiriyorlar!! ÇOK YAZIK...

bence şöyle bir durum olmalı:

staj yapan stajer , stajı sonunda odaya SMMM değerlendirme notu vermeli... bu da eğitimcinin (smmm) kalitesini ölçen bir değerlendirme olmalı.. Her SMMM de ayağını buna göre uzatsın.... belki bu noktada ki kalite de artar!!!!
bende acco gibi özel bir şirkette çalışıyorum ve ouduklarıma inanmakta zorlanıyorum.
Benim şirketimde tam tasdik kapsamınz ve bende YMM denetiminde staj yapıyorum. Ama hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. Aksine eğitmek için herşeyi yaptıkları gibi. Şirketim ilk yeterlilik sınav paramı ve yeterlilik kurs paramı da ödedi.
Eee daha ne yapsınlar . Bundan sonra iş bende bitiyor yani.

bende özel bir şirkette çalışıyorum. Ymm denetiminde stajımı yaptım. Tabi ona denetim denirse bizim üstad ugramaz öyle kolay kolay. herşeyi ben yaparım, geçici ve kurumlar döneminde tabloları yapıp ona mail atarım baksında öyle onaylayayım diye. Niye gönderdin, hayırdır diyor. Uzun zamandır bu işi yapıyorum böyle ymm ile ilk defa karşılaştım. He birde notumuda 93 verdiğini görünce iyice sinir oldum. Neye göre verdi o notu anlamadım. Birbirimizden pek haz almıyoruz ve bunu ikimizde biliyoruz. Ama birbirimize saygıda kusur etmiyoruz. Aslında bizlerden de staj sonunda onlar hakkında bilgi almalılar. ki hangimiz dogru bilgiyi verebiliriz bilmiyorum ama..