Geriye Dönük İptal Bildirgesi

ercan

Katkı Sunan Üye
işten ayrıldığı halde sehven kayıtlarda yer alan bir işçi için, içinde bulunduğumuz ekim ayında geriye dönük olarak örneğin temmuz 2005 dönemi için iptal bildirgesi verilebilir mi? cezası var mıdır? teşekkürler...

ercan bey günaydın eğer sigortalınızı asgari ücretten göstermişseniz hiç uğraşmayın geriye dönük her işlem inceleme konusudur yasa gereği personel çıkışı yapmışsınız ek:2 düzenlemeniz gerekirdi personele ibraname imzalattırmanız gerekirdi.
personelin işten çıkış nedenini belirtmemişsiniz eğer işveren tarafından haksız yere işten çıkarılmışsa ve şartları işsizlik sigortasından yararlanmayı doğuruyorsa işkur'a 15 gün içinde bildirmeniz gerekirdi.
dediğim gibi sigorta primi abartılı birşey değilse işçiye bir ikramda bulunmuş olursunuz hiç boş yere başınızı ağırtmayın

Erkan bey teşekkür ederim. Ancak ben biraz da mevzuat boyutunu merak ediyorum yoksa dediğiniz gibi primi ödemek daha iyi olabilir. İşin prosedür, mevzuat ve ceza boyutu ile ilgili bilgi verebilirseniz memnun olurum. Saygılarımla...

Ercan bey,
Ek:2 bildirgesini zamanında bildirmemenin cezası işten ayrılan her işçi için asgari ücretin 1/8 tutarında
eğer şartları işsizlik sigortasından yararlanmayı kapsıyorsa 15 gün içinde işkur'a bildirmeniz gerekirdi bunun cezası da asgari ücretin iki katı tutarında idari para cezası kesilir ek:2 bildirgesi zamanında bakanlığa ve 19.07.2005 öncesinde bölge müdürlüğüne gönderilmemişse işçi hukuki olarak işten çıkmış sayılmaz

Sayın Ercan siz istediğiniz zaman istediğiniz döneme ait iptal bildirgesi vb
verebilirsiniz.
Ama İptal bildirgesinin de verilme süresi var bu bildirgeyi süresi dışında
vereceğiniz için kesinlikle ceza verilecek, diğerlerini de Sn Erkan AKTÜRK belirtmiş.

İptal bildirgesi

Merhaba,
Nurtekin demişki;
Kod:
Ama İptal bildirgesinin de verilme süresi var bu bildirgeyi süresi dışında vereceğiniz için kesinlikle ceza verilecek
Sn Nurtekin, bu güne kadar iptal bildirgesinin süresi ve iptal bildirgesinden dolayı cezayi bir işlemle karşılaşmadım.Bu konuda bir kanun veya tebliğ varsa paylaşırmısnız.

e-bildirge ile ilgili bir işlemle karıştırdım galiba...
benim gönderdiğimi yok sayın...