fonradar

Gib İmza Onay Numarası Değiştirme

Merhabalar ben her gün babamın faturalarını kesiyorum ve pratik olması adına GİB İMZA numarasını değiştirmek istiyorum kendi muhasebecimize söyledim o da yapamadı yardımcı olabilir misiniz ?

Çok zor birşey değil,sizin bilmemeniz normalde muhasebecinin de bilememesini biraz yadırgadım
İnteraktif vergi dairesine giriş yapılacak.Bilgilerim>Sicil kaydım ekranında "interaktif Vergi Dairesi Talep/Onay İçin Kullanılan Cep Telefonu" kısmında güncelleme yapacak.Sonra belirttiğiniz numaraya kod gelecek.Kod ekrana girilip onay verilecek.Hepsi bu

Çok zor birşey değil,sizin bilmemeniz normalde muhasebecinin de bilememesini biraz yadırgadım
İnteraktif vergi dairesine giriş yapılacak.Bilgilerim>Sicil kaydım ekranında "interaktif Vergi Dairesi Talep/Onay İçin Kullanılan Cep Telefonu" kısmında güncelleme yapacak.Sonra belirttiğiniz numaraya kod gelecek.Kod ekrana girilip onay verilecek.Hepsi bu
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim dediğiniz şekilde numarayı değiştirdim, ama onay kodları bana gelmiyor hala nereyi eksik yapıyorum anlamadım.

Belki bir süre beklemeniz icap edebilir.E-arşiv portala bağlanması belki zaman alır bilemiyorum.İsterseniz yarın tekrar deneyin.

Her zaman söylerim. Numara değişikliğine sistemin izin vermesini tamamen uygun bulmam. GİB buna bir çözüm getirmeli. Müşteriye direkt tanımlama yapılıp değişikliğe vergi dairesine bizzat gidilip değişklik yapılabilmeli. Hem ucu açık olumsuz durumlara sebebiyet verdiğinden hemde müşteri benim faturalarımı zaten muhasebecim keser mantığına dönüp mali müşavirlerin gsm numaralarını tanımlaması yapması durumundan......

Her zaman söylerim. Numara değişikliğine sistemin izin vermesini tamamen uygun bulmam. GİB buna bir çözüm getirmeli. Müşteriye direkt tanımlama yapılıp değişikliğe vergi dairesine bizzat gidilip değişklik yapılabilmeli. Hem ucu açık olumsuz durumlara sebebiyet verdiğinden hemde müşteri benim faturalarımı zaten muhasebecim keser mantığına dönüp mali müşavirlerin gsm numaralarını tanımlaması yapması durumundan......
İzin vermedi zaten bir türlü yapamadım, ben muhasebeci değilim. Babama kod gitmesinden rahatsız oluyorum çünkü kamyon şoförü kendisi her gün arayıp kod istemek saçma geldiği için denemiştim ama maalesef.

Merhaba
İzin vermemesi mümkün değil.Aksi halde o numara hiçbir zaman değiştirilemez anlamına gelir ki,bu da zaten mümkün değil.
Mutlaka başka bir yerde bir hata yapılıyor.

Hayırlı günler.
Şuan bende telefon numarasını değiştirdim güncel telefon numarası gözüküyor fakat fatura onayı vericegim zaman eski telefon çıkıyor
hala aynı sorun bende de mevcut