GİB Sözleşme

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,301
Konum
Manisa
01.01.2021 Elektronik Beyanname Aracılık/Aracılık Sorumluluk Sözleşmelerine İlişkin Önemli Duyuru
Bilindiği üzere; 340 sıra no.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamında meslek mensupları ile müşterileri arasında düzenlenen Elektronik Beyanname Aracılık Sözleşmeleri / Elektronik Beyanname Aracılık ve Sorumluluk Sözleşmelerinin İnternet Vergi Dairesinden Başkanlığımıza bilgi aktarımı yapılması gerekmektedir. Meslek mensupları bu bilgi girişi sonrasında müşterileri adına beyanname gönderebilmektedir. Gerek meslek mensuplarının, gerekse mükelleflerin haklarının korunması amacıyla, meslek mensuplarının, kendileri elektronik beyanname kullanıcı kodu, parola ve şifresine sahip olan mükellefler ile yaptıkları sözleşmelere ilişkin bilgi girişlerinin geçerli olabilmesi için, sözleşme yapılan mükellefin İnteraktif Vergi Dairesi aracılığıyla bu sözleşmeye onay vermesi uygulamasına geçilmiştir. Adına sözleşme girişi yapılan e-Beyanname kullanıcısı mükelleflerin İnteraktif Vergi Dairesinde
"İşlem Başlat → Beyanname İşlemleri → Sözleşmeler ve Onay Bekleyenler"
menüsünden söz konusu sözleşmeyi onaylamaları veya reddetmeleri gerekmektedir. Kendileri elektronik beyanname kullanıcı kodu, parola ve şifresine sahip olan mükellefler bu onayı vermedikçe, beyannameleri meslek mensubu tarafından gönderilemeyecektir.
Duyurulur.
 

URUM79

Tanınmış Üye
Üyelik
11 Mar 2014
Mesajlar
1,469
Konum
İSTANBUL
Yani kendi şifremiz ile sözleşmeleri girişini sisteme yaptıktan sonra birde müşterilerin kendi şifreleri ile GİB portaldan onay vereceğiz yine müşteriler adına....
 

URUM79

Tanınmış Üye
Üyelik
11 Mar 2014
Mesajlar
1,469
Konum
İSTANBUL
Arkadaşlar, oda portalından tanımladığımız sözleşmeleri GİB portalına E beyanname aracılık sözleşmeleri girişini direkt otomatik aktarım durumu yokmu.?
Ben tek tek önce süresi sona eren sözleşme girişi yapıp sonrasında Yeni E-beyanname aracılık sözleşmesi girişini yapıyorum.
 
Üst