GMSİ Gerçek Usulde Katılım Bankasından Çekilen Kredinin Faiz gibi İndirim Konusu Olup Olmadığı Hk.

Merhabalar benim öğrenmek istediğim konu, 2011 yılında satın almış olduğum konutumu aynı yıl kiraya verdim ve gerçek gider yöntemini seçip iktisap bedelinin %5 lik kısmını gider göstererek beyan ettim.
Kiraya verdiğim konut için Katılım Bankasından kullandığım kredinin kar payı ödemelerini Gelir Vergisi Kanunu 74/4 maddesinde bahsedilen giderlerden olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Bilindiği gibi Katılım Bankalarından kullanılan kredilerde geri ödemelerde anapara dışındakiler “kar payı” adı altında gözükmektedir. Öğrenmek istediğim;
1- Kiraya vermiş olduğum konut için Katılım Bankasından kullandığım kredinin "kar payı" ödemelerimi G.V. 74/4 de belirtilen faiz gibi konut için yapılan bir gider olarak 2012 yılı kira gelirinden indirebilir miyim?
2- Eğer indirim konusu yapabiliyorsam 2011 yılındaki kar payı ödemelerini de gider olarak gösterebilir miyim?
3-Ayrıca iktisap bedelinin %5 lik kısmını beş yıl boyunca indirim konusu yapabilir miyim? Yani 2012 yılı GMSİ beyanımda tekrar bu bedeli indirebilir miyim?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

1-kar payı ödemelerini aynen faiz gibi gider olarak yazabilirsiniz
2-yalnızca ilgili dönemdeki ödemeleri gider olarak yazabilirsiniz
3-evet