fonradar

Görev Degişikligi İhbarı Yok Sayar mı

x şirkette ofisboyluk yaparken bana depoda çalışmam gerektıgını soyledıler .engellı olarak çalışıyorum epilepsı hastalıgım var kapalı yer rahatsızlık verıyor .gorev degişikligini kabul etmedıgımden dolayı ıhbar tazmınatımı vermeden işten çıkartıyorlar .kıdem tazmınatımı verıcekler bır hafta sonuna gun verdıler .bunlarda herhangı bır sorun varmı?

Ynt: Görev Degişikligi İhbarı Yok Sayar mı

merhabalar
eğer raporunda kapalı yerde çalışmanda sakınca varsa seni zorla orada çalıştıramazlar.ve görev değişikliği ihbar süresini ortadan kaldırmaz diye biliyorum.ama size önceden bir bildirim yapıyorlarsa o zaman ihbar tazminatı ödemezler.
saygılarımla

bildirim derken görev degişikligi için bana seçenek sundular. depodan sonra başka seçenekte sundular ben kabul etmeyince çıkışım verildi bende çıkmayı kabul ettim.böyle durumda ihbar tazminatı hakkın koyboldugunu ögrenmiş oldum saygılar

İşten çıkarılmaya rıza göstermek ihbar tazminayını öldürmez.
sana önceden bildirim yapmışlarsa 2 hafta 4 hafta gibi (işe giriş tarihine bağlı olarak ) o zaman ihbar tazminatı ödemeyebilirler.

bana verılen gorev degışıklıklerını kabul etmedım depo dedıler etmedım baska secenek sundular onuda etmedım tek sorun bunlar çıkmakta ıstıyordum gerci onlarda bu secenek sonuclarına karsın çıkısımı verdıler ama ıhbar tazmınatımın kayboldugunu soyluyorlar daha paramı almadım 21.05 de çıkışım verıldı tazmınatımı 28.05 de verıcekler ımza atılmadı daha

Slm bildirim derken işten çıkacagınızı size bildirip iş arama izni verilmesinden bahsediliyor.Belirsiz süreli iş sözleşmelerinin feshinden önce durumun diğer tarafa bildirilmesi gerekir. Bu bildirimden bahsediliyor.