Görev Tanımının Altında İşte Çalıştırmak

İyi günler. Ben bir kamu kuruluşunda taşeron firmaya bağlı öğretmen kadrosunda çalışmaktayım. Normalde veri otomasyon(bilgisayar işletmeni) yapması gereken bir işi, meslek elemanlarına yaptırabilirler mi?

İyi günler. Ben bir kamu kuruluşunda taşeron firmaya bağlı öğretmen kadrosunda çalışmaktayım. Normalde veri otomasyon(bilgisayar işletmeni) yapması gereken bir işi, meslek elemanlarına yaptırabilirler mi?
Bence yaptırılan işi biraz daha detaylandırmanız lazım. İş sözleşmeniz ve yapacağınız işlerin tanımına dair size imzalatılan belgelere de bakmanız lazım.
Tüm okuldan gelen verilerin (sınav sonuçları, testlerin hazırlanması vs) bilgisayar yazılımına girilmesi açısından olaya bakarsak bence her iki örnekte hem sizin hem de bilgisayar işletmeninin yapabilecek olduğu işler (Tabiri caizse ortak alanda kalıyor).
Fakat konu sizin bilgisayarınızı formatlamaksa bariz bir şekilde bu iş bilgisayar işletmeninin işidir yada konu örn bilgisayar dersi anlatmaksa bu da öğretmenin işidir.

Eğer bilgisayar işletmeni sayısı yetersizse öğretmenlerden yardım talep ediyor olabilirler yada taşeronsunuz diye size yükleniyor olabilirler.

Peki, iş kanununda görev tanımının altında bir işte çalıştırılmaması ile ilgili bir madde ya da yönetmelik var mı? Ona göre işten azlimi isteyeceğim.

Kamuda taşeron firmaya bağlı olarak öğretmen kadrosunda çalışıyorum. Meslek elemanı, veri otomasyon, çocuk eğiticisi gibi kadrolar var. Usta öğretici olarak geçmiyor. Her meslek elemanının görev tanımı yönetmeliklerle belirlenmiş. Merak ettiğim, iş kanununda ya da mahkeme kararlarında 'görev tanımı altında başka bir görevde çalıştırılamaz' gibi bir madde ya da karar var mı?

Görev tanımımda yok ancak neye dayanarak rededeceğim? Bunla ilgili iş kanununda bir madde ya mahkeme kararları var mı?