fonradar

Güncel Personel Bilgilendirmeleri

Merhaba arkadaşlar;
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, SGK'ya, İşkur'a internet vasıtasıyla veya posta aracılığıyla yaptığınız bildirimlerin kesin, güncel tarihleri nelerdir?
EK1
EK2
EK4
EK5
EK10
Aylık İşgücü Çizelgesi
İAB ve varsa diğer bildirimlerin zamanları, hangi kuruma yapıldıkları ve eklerini yazabilir misiniz?
Kısacası Personel ile alakalı işlerin tümünü gösteren bir çizelge var mıdır?

Ynt: Güncel Personel Bilgilendirmeleri

Ek-1&Ek-2 ilgili ayı takip eden ayın en geç 15'ine kadar, Ek-10 ilgili ayı takip eden ayın en geç 23'üne, Aylık işgücü çizelgesi ilgili ayı takip eden ayın 08'ine, ssk'ya işten ayrılış bildirgesi personel işten ayrılış tarihinden itibaren 10 gün, işkur'a işten ayrılış bildirgesi personel işten ayrılış tarihinden itibaren 15 gün içinde bildirimlerinin yapılması gerekmektedir..

işkur aylık çizelge ay sonuna kadardır.

Sn.Gülsevdam, işkur'un internet sitesinde " işyerlerine ait ilgili ayın işgücü çizelgelerini (her ay olmak üzere) takip eden ayın ilk haftası içerisinde Kurumumuz internet sitesine girmeleri gerekmektedir." bilgisi var..

Doğrudur. Sn. GülsümD.
Gerek odalardan meslek mensuplarına gelen bilgilendirme mesajlarında, gerekse benim personelle telefonda görüşüp, teyit etmem takip eden ay sonuna kadar...
İlk istendiğinde (başlangıçta) bir hafta içindeydi, sonradan değişti...

Biz şimdiye kadar hep takip eden ayın ilk haftası verdik, bir cezası yoktur inşallah..

Eğer vermeniz gerekiyor ise takip eden ayın sonuna kadar verebilirsiniz. Hiç bir yerde içinde bulunulan ay ile ilgili bilgi aynı ayın sonuna kadar istenmez/istenemez.

gerekli düzeltmeyi yaptım, endişe etmeyin aynı şeyi söylüyoruz siz ilk hafta diyorsunuz, ben 22 gün daha süresi var diyorum sadece...