Haberimiz Olmadan Sgk Giriş Çıkış Yapmış İşveren

Merhaba Arkadaşlar . Ben 2008 yılından buyana özel bir villada çalışıyorum e-devletten girip sgk mı kontrol ettim 2009 yılında beni işten çıkarmış işveren Bilmediğim bir inşaat firmasına sgk kaydımı yapmiş 15 gün inşaat firmasında göstermiş daha sonra geri kendi işe almış ve bir süre sonra başka bir inşaat firmasına kaydımı yapmış 15 gün orada göstermiş daha sonra kendi üzerine işe almış. Bu ara benim işten çıkarma nedeni ücretsiz izin görünüyor gün kaybım yok ama girdi çıktı var. Bu olayı gene 2014 yılında gene yapmış aynı şekilde bu yapılan işlemlerden sözlü yazılı hiç bir bilgim yok Ayrıca benimle çalışan başka arkadaşımıda aynı şekilde yapmışlar. muhasebeye sorduğumda kesinlikle bilgi vermiyorlar patrona sorun diyorlar biz bilmiyoruz biz çalışanlar şahsin üzerine sgk'lıyız bu durum bizi nasıl etkiler Tazminat olma hakkımı engellermi bu durum . Teşekkürler

Öncelikle ;
Villadaki göreviniz nedir?
İşvereninizin , yaptığı iş nedir ?

Eğer çıkışınızı yapan İşveren, diğer giriş yaptırdığı yerler ile organik bağa sahip ise tazminat haklarınız korunur ve herhangi bir sorun yaşamazsınız.
Fakat muhasebenin talep ettiğiniz bilgileri vermemesi imkansız bu konuda ısrarcı olunuz.

İnşaat firması olsanız ve inşaata bağlı çalışsanız, şantiyeler arası nakil işlemi yapabilirler.

21 yazan kısımda ücretsiz izin olarak ibare mevcut fakat yıl sonu genel toplamda 360 gün görünüyor günde sorun yok
konu olan iş girdi cıktılarında diğer firmalarla hiçbir bağlantısı yok işverenimin
anlatmak istediğim durum ekte sistemde bahcıvan kodu var burdaki tüm iş sorumluluğu bende arkadaşlar işyeri şahsa ait villa vergi kapsamı dışında şahsın üzerine sigortalıyız sgk da ev hizmetleri olarak geciyor patron eski bankacı