fonradar

hak aramak ne zor şeymiş !!!

umut

Katkı Sunan Üye
merhaba arkadaşlar,

bugün bir tanıdığım bölge çalışma müdürlüğüne gitti.
konu şu; bu bayan arkadaş 2 çocuğuna bakmak zorunda, sağlık problemi yaşıyor ve ameliyat olacak. yanlız çalıştığı sektör tekstil. işyeri iş yok diye daha önceden yapmış oldukları mesailerinden kesmek şartıyla ücretsiz izine çıkarttı??? mart ayına ait maaşını hala alamadı tabi bunun yanında vergi indiriminden alacağı parayıda. bana söyledi bende BÇM giderse daha iyi bilgi alabileceğini söyledim. neyse gitmiş durumunu arz etmiş, bir dilekçe istemişler yazmış noterden ihtar çektirin demişler notere gitmiş ihtar ücreti 45,00 ytl zaten cebinde parası yok neyse noter, avukat tutmanız lazım demiş parası olsa zaten tutar.

ya arkadaşlar ben şunu anlayamıyorum yasal haklarımızı biliyoruz ama para yok ki işlemlerimizi yapalım. ben diyorum ki neden bir kolaylık yapılmıyor. bu insan parasını alamıyor bunun için gelmiş zar zor yol parası denkleştirmiş, kalkıp 45,00 ytl noter ücreti yok avukatsız olmaz bu iş alacağı 800,00 ytl bir para onuda avukata mı verecek? aklım almıyor. birileri bana neler olduğunu anlatabilir mi?

Kendi gücü yoksa bulunduğu yerin Barosuna gitsin ücretsiz avukat tutar
Tabi bunun içinde bulundu Mahalle Muhtarının mali gücü avukat tutamayacağını gösteren yazısı gerekli