Hakediş ???

" Hakediş " ile ilgili bilgisi olan arkadaşların hangi hallerde ve kimler tarafından ve ne şekilde olacağı ile ilgili bilgilerini paylaşırsalar sevinirim. İlk defa yapacağım için tecrübeli olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Başlık açrken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: Hakediş ???

Konuyu biraz açmanız gerekecek.Nerede kullanacağınız önemli.

Hakediş; Müteahhit veya Taşeronun; yapım sözleşmesine göre gerçekleştirdiği imalat ve belirli
ihzarat karşılığı tahakkuk eden alacağıdır.

bu konu hakkında genel bir bilgi istiyorum özellilkle bu işle birebir uygulamalı olarak ilgilenenlerden

hakedişlerle ilgili olarak tam olarak ne istediğini bilmen lazım öncelikle. o yüzden öncelikle kitaplardan, sonra internetten birazcık araştırıp, hangi konular senin işine yarıyorsa onları bir kere daha gözden geçirmen gerekir diye düşünüyorum. sonra kafana takılan sorular olursa burada mutlaka üstadlar veya meslekdaşlar yardımcı olurlar. o yüzden önce bir araştırma yaparsan hem kafanda bilgi kalır, hem de ne yapacağınıbilirsin. saygılar.

hakedişin hazırlanmasından bahsediyorsanız, bizde ki sistemde mühendisler hakedişi hazırlar ve bize fatura kesmemiz için gönderirler. biz hakedişe ve nasıl hazırlandığına karışmayız.