Hamilelik Sebebiyle İşten Çıkarıldım

hamilelik nedeniyle işten çıkartıldım daha önce çalıştığım şirketten ayrılmış ve 10 ay işsizlik maaşı almıştım daha sonra çalışmaya başladığım firmadan 8 ay sigortalı olarak çalıştım ve hamile olduğum için işten çıkarıldım ihbar vs hiç bir ön düşünce söylenmeden şimdi tekrar işsizlik maaşı alabilirmiyim:banghead:

(zor gibi! yinede soralım)
-Daha önce çalıştığınız şrketten hangi tarih de ayrıldınız?
-Daha sonra calışmaya ne zaman başladınız?

ilk çalıştığım şirketten 23.05.2014 de ayrıldım 10 ay işsizlik aldım sonra sigortalı olarak 08.04.2015 de çalışmaya başladım ve 02.12.2015 de hamile olduğum için işten çıkışım verildi

normalde 2. sefer işsizlik almak için 2 yıl çalışmış olmak gerekiyormuş ama bir ihtimal hamile çıkartıldığım için verilebilir mi die merak ediyorum ve bu gün son gün başvurum için

Önceki döneme iişkin hakkınızı da tam kullanmışsınız,(örneğin 7 ay alsaydınız da 3 ay kalsaydı şimdi kalan bu 3 ay işsizlik ödeneği alabilecektiniz)bu defa mümkün değil,tekrar hak edebilmeniz için işsizlik ödeneğini hak kazanma koşullarını yeniden yerine getirmeniz halinde mümkün olabilecektir düşüncesindeyim,hamile olmanızda maalisef bu hakkı vermemektedir.
Kurum ile görüşebilirsiniz