fonradar

Hastalık Raporu

Ben işkurdan okulda hizmetli olarak çalışıyorum hastarık raporu aldım bu rapor yıllık iznine yansıtılır mı okul raporların olduğu harfe iş hakkini fes edeceğini söyledi benden habersiz raporlarını izie çevrilebilir mi bu yapıdı ise benim bir hakkım varmı şikayet ?

Ben işkurdan okulda hizmetli olarak çalışıyorum hastarık raporu aldım bu rapor yıllık iznine yansıtılır mı okul raporların olduğu harfe iş hakkini fes edeceğini söyledi benden habersiz raporlarını izie çevrilebilir mi bu yapıdı ise benim bir hakkım varmı şikayet ?

Yıllık izine yansıtılamaz, rapor sebebi ile iş akdiniz fesh edilemez.
Şikayet hakkınız tabi ki var konu ile ilgili detayı 170 nolu çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı hattını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Arkadaşlar bütün raporları onaylamak zorunlu mudur?Ben 1-2 günlük raporları onaylamıyorum.Sorun olur mu acaba?

Merhaba yaklasik 3 aylik bir hastalik raporu olan bir calisanin 2 aylik raporu sistemde onaylanmis fakat son ay raporu sistemde gozukmediginden son aya iliskin manuel giris yapmama ragmen son ayin odemesini calisan alamamis. Bu durumda hastanenin son ayin raporunu girmesi mi gerekir? Sorun nedir acaba?