zirve

Hatalı Devir KDV

Üyelik
5 Tem 2005
Mesajlar
28
Konum
Adana
Merhaba,
8.Ay KDV Beyannamesini Hazırlarken Nasıl Olmuşsa 7.Aydan Deviri Yazmayı Unutmuşuz.. Ve Devir Rakamı Ciddi Bir Rakam.. Üstelik Deviri Unuttuğumuz İçin 8.Ayda Ödeme Çıkmış.. Bütün Bunları 12. Ayda Fark Ettik.. Henüz 12. Ay Beyannamesi verilmedi..Unutulan bu Devir KDV'yi 12.Aya Eklemem Doğru Olurmu. Olursa Deviremi yoksa bu Dönem indirileceğemi yazmalıyım.. Not:Fazladan Ödediğimiz KDV İçin Herhangi Bir Talepte Bulunmak İstemiyoruz.. Teşekkürler..
 
N

NİSAN123

Ziyaretçi
Ynt: Hatalı Devir KDV

unutulan kdv yi 12.aya eklemek yanlış olur.yanlış yaptığınız aya dönerek,8 aya yani.herşeyi normal yerine yazarak 8.9.10.11.düzeltme beyanlarınızı verin.12.ayı normal verirsiniz.doğru olan yol bu.
ama vergi dairesi gerekli görürse inceleme çıkartabilir.8.ayda ödemen vardı,ama dzt.vererek ödeme çıkarmadın diyebilir.getir bi inceleyelim diyebilir.
Ancak oldukça geçerli,alenen ortada gözüken bir durum var.oda 7.aydan gelen devir kdv nin unutulmuş olması.
 
O

Ogün Güneş

Ziyaretçi
Ynt: Hatalı Devir KDV

Düzeltmeler verildikten sonra inceleme yapılmaması gerektiğini düşünüyorum, çünkü 7.ay beyanında sonraki aylara devreden kdv rakamı olmasına karşın , 8.ay beyanında önceki dönemden devreden kdv rakamı yok, konuyu düzeltme beyanlarında da ayrıntılı açıklarsanız inceleme olmaması gerekir diye düşünüyorum. Kayıtlarınıza güveniyorsanız, meblağ da ufak değilse bir dakika düşünmeyin derim.
 

Benzer konular

Üst